TABLODAKİ GİZEM

Bir gün yüksek sesle müzik dinlerken kapının zilinin çaldığını fark etmemiştim. Kapıdakiler komşularımmış. Komşularım yüksek sesten şikayetçi oldukları için kızgın bir şekilde kapımda bekliyorlardı. Kapıyı açtığımda hepsi öfkeli bir bakışla ‘Yüksek sesle müzik dinleyip bütün apartmanı ayağa kaldırman yetmezmiş gibi bizi kapında da bekletiyorsun. Bu ne rezillik ya…’ dediler. Bense ‘Özür dilerim kapı zilinin..’ Konuşmamı bitiremeden sözümü kesip, ‘Bu senin ilk kere yüksek sesle müzik dinleyişin değil. Ama sonuncusu olacağı kesin. Seni apartmandan kovuyoruz!’ İlk önce bunu yapabileceklerine inanmadım ama sonrasında gerçekten kovduklarını anladım.

Aradan bir gün geçti ve bugün evi terk etmem gerekiyordu. Hemen emlak sitelerine girip başka evler aramaya başladım. Bir saatlik bir araştırmadan sonra fiyatı uygun güzel bir ev buldum. Hemen telefon numarasını arayıp evi gezmek istediğimi söyledim. İki saat sonra evi gezmek için evin kiracısını bekledim. Fazla bekletmeden o da geldi. Evi gezdim ve evi daha da çok sevdim. Hemen anlaştık. Eve bavullarımı bırakıp içlerini boşaltmaya başladım. Sonraki gün işten dönünce salona doğru yürüdüm. Salondaki o tabloyu görünce her şeyi hatırladım. Bu tablo iki yıl önce evimden çalınan tabloma çok benziyordu. Emin olmak için tabloya daha da dikkatlice baktım. Sonra tuhaf bir şey oldu. Bir anda kendimden geçtim ve uyandığımda tablonun içinde olduğumu fark ettim.

Tablonun içinden salonu görebiliyordum. Birkaç saat sonra evin sahibi geldi. ‘İmdat, yardım edin’ diye bağırdım. Ama evin sahibi gülmeye başladı. ‘Bunun gerçekten işe yarayacağını düşünmemiştim’ dedi. Sonra tabloyu ve eşyalarımı alıp gitti. Tablonun içindeyken kaçış yolları aramaya başladım. Adam tabloyu neredeyse düşürecekti. Belki de tablo parçalanırsa tablodan çıkabilirdim. Tabloda sağa sola yürümeye başladım çünkü eğer yeterince güçlüce hareket edersem tablonun düşeceğini fark ettim. Çok hızlıca sağa sola koştum ve sonunda tabloyu düşürdü. İçinden çıkmayı başardım ve adamla dövüşmeye  başladım neyse ki adam iyi dövüşemiyordu. Adamı bayıltıp hemen polisi aradım. Polisler tabloyu ve adamı yanlarında götürdü bense yeni bir ev bulana kadar aynı evde kaldım. Polisler tabloyu incelediğinde daha önce hiç görülmemiş bir teknolojiye sahip olduğunu söylediler . Adam uzun bir süre hapishanede kaldı ve bende başka bir ev buldum.

 

(Visited 25 times, 1 visits today)