Tablodaki Sabırsızlık

Bu sabah da sıcak yatağımdan zorlukla kalktım. Sabah kalktığımda gözlerimdeki çapakları temizleyip elimi yıkamak için lavaboya yöneldim. Elimi yıkadıktan sonra tekrar yatmak için yatağa dönecektim ki telefonum çaldı. Arayan kişi patronumdu ve sesi çok öfkeli geliyordu. Bugünün hafta içi olduğunu unutmuştum ve işe gitmemiştim. Biraz telaşlandım ve işe gitmek için alelacele ayakkabılarımı giydim. İşe gitmek için o kadar telaşlanmıştım ki ayakkabımın bir tanesinin bağını bağlamayı unuttum. İşe doğru giderken çok fazla kırmızı ışığa yakalandım ve ortalama 20 dakika civarı gereksiz yere bekledim. Bu 20 dakikalık bekleme süresinde dün akşam yaptığım tablo aklıma geldi. Yapmakta olduğum tablo diğer tablolarımın yanında bir şaheser gibiydi. Tablomu düşünürken işe gelmiştim.

Patronumdan özür dileyip hemen bana verilen belgeleri kontrol etmeye başladım. İşe geç kaldığım için patronuma kötü gözükeceğimi biliyordum. Bundan dolayı o gün fazladan mesaiye kaldım. Mesai bittiğinde yorgundum ve eve dönmek için sabırsızlanıyordum. Arabamın bulunduğu otoparka gittim ve arabama binip yola koyuldum. Yolda yine kırmızı ışıklara çok fazla takıldım. Kırmızı ışıklarda beklediğim sırada yapmakta olduğum tablonun son aşamalarını hayal ediyordum. Bittiğinde çok güzel bir hâl alacağından emindim. Tablomu eve gidince bitirecektim ve bitirmem için herhangi bir malzeme gerekiyor mu, diye düşünmeye başladım. Ben bunları düşünürken evime ulaşmıştım. İşte yorulduğumdan dolayı dinlenmek için duş aldım. Duştan çıktıktan hemen sonra tablomun son durumuna göz attım. Tablomu bugün bitireceğim için mutluydum ve bitirmek için sabırsızlanıyorum. İçeri gittim, üstümü giyindim ve tablomu bitirmek için gereken malzemeleri almak için garajıma gittim. Malzemeleri alacakken sağ gözümün olduğu bölgede şiddetli bir ağrı başladı. Ağrıdan dolayı biraz istirahat etmek için odama yöneldim. İşim gereği bilgisayarda çok fazla oturuyordum ve bu benim gözlerimi gereğinden fazla yoruyordu.

Gözlerimin ağrısından dolayı tablomu bugün bitiremeyeceğimden korkuyordum. Bunları düşünürken uyuya kalmıştım. Uyandığımda saate baktım saat gece yarısının geçiyordu. Gözümün ağrısı geçmişti ve ben de tablomu bitirmek için aşağı kata indim. Tablomun yanına geldiğimde heyecanım daha da arttı çünkü yaklaşık 2 yıldır bu tabloyla uğraşıyordum. Tablomu bitirdim ve salonumdaki bir duvara astım. Tablomu bitirdiğim için çok mutluydum ve yorulmuştum. Bu yüzden uyumak için yatağıma döndüm. Sabah olduğunda tabloma bakmak için salona gittim. Tablomun yanına yaklaştığımda bazı detayların değiştiği fark ettim. Tablomda bir farklılık vardı ne olduğunu anlamamıştım. Bu olayı kafama çok takmadım ve işe gittim. Akşam olduğunda eve gitmek için yola çıktım. Evime doğru giderken sağımda bir ışık olduğunu fark ettim. Kafamı o yöne doğru çevirdim ve ışığın kaynağının bana doğru gelen bir kamyon olduğunu anladım. Gözlerimi açtığımda kendi odamdaydım ne olduğunu anlamamıştım. Salona gittim ve tablomun orada olduğunu ve bir önceki hâline göre biraz daha değiştiğini fark ettim. Bana dün akşam bir kamyon çarptığını hatırlıyordum ama nasıl eve geldiğimi hatırlamıyordum. Bunları düşünürken işe gitmek için yola koyuldum.

İşe giderken bir patlama duydum arkamı döndüğümde arkamdaki arabaların alev alev yandığı gördüm. Çok korktum ve hızlı bir şekilde eve dönmeye çalışıyordum e bu sırada bir patlama daha oldu. Gözlerimi açtığımda yine evimdeydim. Salondaki o tabloyu görünce her şeyi hatırladım. Yaptığım tablo değişiyordu ve tabloyu tamamladığımdan beri başıma çok kötü şeyler geliyordu. Bunları düşünürken bir anda gözlerimi hastanede açtım. Uyandığımda yanımda bir sürü doktor vardı. Doktorlardan birisine bana ne olduğunu sordum. Bana kamyon çarptığını söylediler. Biraz olsun rahatlamıştım çünkü 2 gün içinde neler yaşadığıma inanamıyordum. Hastaneden beni taburcu ettiler ve evime gittim. Evime gittiğimde tabloma baktım ve gülümsedim. Tablom eski halindeydi ve çok güzel gözüküyordu. Bütün bu olanları unutmak için yatağıma gidip yattım.

 

(Visited 27 times, 1 visits today)