Tahammülfersa Duygular

Sevgilim,

Ciğerparem, nasılsın? Rahat mı yerin? Bugün yine seni düşündüm bütün gün. Seninle uyandım uykumdan. Yine yoksun, yalnızım, üşüyorum ve her geçen gün seni biraz daha özlüyorum.

En çok neyini özledim biliyor musun; Gülüşünü. Bizi bir bütün yapan gülümsemeni hafızamdan çıkaramıyorum. Her geçen gün daha çok dokunmak istiyorum sana. Daha çok sarılmak daha çok varlığınla ısınmak istiyorum. Kalbinin atışını göğsümün sağ tarafında tekrar hissetmek için neler vermezdim bir bilsen. Gittin, çok uzaklara gittin. Belki de şimdi daha iyi bir yerdesin eskisinden. Belki de şimdi daha mutlusun. Hala seviyor musun peki beni?

Beni merak etmeyesin sakın. İyiyim ben, eskisi gibi değilim yavaş yavaş alışıyorum olmayışına, olamayışına. Unutturmuyorum kimseye seni, ben unutmuyorsam kimse unutamaz diyorum. Her geçen gün aynı geliyor bana. Her gün yaşananlar bana tekrarlıyorlar, seni nice sevdiğimi. Ama en kötüsü ne biliyor musun, dünyadaki en büyük acının sensizlik olduğunu fark ettim.

Gitmeden önce bana, üzülmememi çünkü bu dünyada bir toz tanesi olduğunu ve silinip gideceğini söylemiştin. Her toz tanesi silinmez sevgilim. Sen silinmezsin, kalbimden silinemezsin. Çünkü sana karşı duyduğum bu denli meftunluğu kimseler silemez. Böyle bir fecaati akla getirmeye gerek bile yok aslında.

Sen bana bir sevgiliden daha fazlasını verdin. Bana her gün sevmeyi öğrettin. Tutkuyla, aşkla, namütenahi bir özlemle sevmeyi öğrettin. Bilhassa bana özlemeyi öğrettin. Gülüşünü kokunu cümlelerini, tenini… Her saniye bir insanı düşünmek, onun sesini duymak herkesin sesinde, onun yüzünü aramak herkesin yüzünde ne demek, onu öğrettin bana. Tevekkeli uğraştırıyorsun beni sevdiğim, kolay değil bana yaşattığın. Hasbelkader günler geçirdik birlikte ve bu anıların hepsi, sen fiilen yanımda olmasan da yanı başımda benim. Aklımın köşesinden çıkarıp atamıyorum seni.

Ve hepsi için teşekkür ederim sana bunca zaman bana hemdert olduğun için. Sana bir zeval gelmesin diye ne kadar uğraştığımı bir bilsen. Ama yapamadım sevdiğim, yapamadım. Seni benden ayrı komalarına engel olamadım. Özür dilerim…

 

 

 

            İyi ki en başında çıkıp gelmişsin hayatıma. İyi ki’m sin ve her daim öyle olacaksın. Geçen süre seni yanıltmasın, seni yarın da sevdim dün de seveceğim. Ne olursa olsun seninle olmaya çalışacacağıma dair hiç şüphen olmasın. Ha hoş hatırlamışken, aldığım çiçekleri beğendin mi? Kokuları rahatsız etti mi? Yarın yine yazarım. Seviyorum seni.

Sevgilim,

Umudum,

Kendine iyi bak.

Gözlerinden, gözlerinden.

(Visited 93 times, 1 visits today)