TAHİN

Aralık 2019

Sevgili Günlük
Yılın ilk gününde hala uyanık bir biçimde seninle duygularımı paylaşıyorum. Yıl başında evimize; anneannem, babaannem, dedem, dayım ve yengem geldi. Babaannem ve dedem Ödemiş’ten gelmişlerdi. Anneannem bize mum yapmıştı. Misafirlerimiz erken geldikleri için biraz oturdular.
Ardından yemek hazırlıkları başladı. Dedem ve babam dışında herkes mutfakta yemek işlerine yardım ediyor, dedem ve babam ise sohbet ediyordu. Uzun süre sonra salondan içeriye ana yemeğimiz geldi. Herkes afiyetle yerken bir yandan da gece hangi oyunları oynayacağımız konuşuluyordu. Herkes halinden memnun bir şekilde koltuklarda oturuyor ve 2020’yi heyecanla bekliyordu. Bu sırada annem hiç durmadan servis yapmaya devam ediyordu. Sonunda beklenen an geldi. 2020’ye girerken tüm ailemiz balkonda havai fişek gösterilerini izliyordu. Ardından sevilenler arandı, mutluluklar paylaşıldı. Sıra hediye kısmına geldi. Herkes birbirine hediyeler verdi ama kimse bana hediye vermedi. Çok üzülmüştüm. Kedime bile hediye gelmişti fakat bende hiçbir şey yoktu. İki dakika sonra koridordan bana doğru koşan köpeği gördüm. Hediyemi alınca gözlerime inanamadım.
Köpeğimin yüzümü yalamasıyla kendime geldim. Kedim de köpeği sevmiş olmalı ki köpeğin yanına geldi. Tüm gece uyumadan yeni hediyeme isim bulmaya çalıştım. Rengi krem rengi olduğu için adını “Tahin” koydum. Diğer aile üyeleri de bu ismi onayladı.

(Visited 21 times, 1 visits today)