Takım Oyunları

0

Ülkemizde ve dünyada bazı spor dalları çok sevilmektedir. Özellikle futbol ve basketbol gibi takım sporlarında özellikle belli kulüplerin çok fazla taraftarı vardır. Takım olarak oynanan oyunlara voleybol, basketbol, hentbol, futbol, çim hokeyi ve beyzbol örnek olarak verilebilir.
Ben bir Beşiktaş taraftarı olarak takımımın tüm basketbol ve futbol maçlarını takip etmeye çalışıyorum. Eğer koronavirüs olmasaydı ben basketbol kursuna yazılacaktım, okulda da futbol kulübündeyim zaten. Açıkçası ben bu iki sporu da çok seviyorum.
Takım sporlarında kadınlar ve erkekler gruplar halinde uyum içerisinde mücadele eder. Spor karşılaşmaları bazen çok sert olur. Kadınlar ve erkeklerin ayrı takımlarda ve ayrı liglerde oynamasının doğru olduğunu düşünüyorum. Çünkü erkeklerin fizik olarak üstünlüğü var. Bir erkeğin başka bir erkeğe yaptığı kural dışı hareket bir kadında ağır bir sakatlığa neden olabilir. Böyle olmasının nedeni erkeklerin vücut yapısının kadınlarınkinden farklı olmasıdır.
Kadının ve erkeğin zeka olarak birbirine üstünlüğü yoktur. Aile olarak kadın ve erkek birlikte bir hayat mücadelesi verirler. Ama farklı fiziksel özelliklere sahiptirler. Kadınlar daha narin ve kırılgan bir vücut yapısına sahiptir. Erkekler ile eşit şartlarda bir takım oyununda oynarsa vücudunda büyük hasarlar oluşabilir. Bunun için kadınların ve erkeklerin doğuştan gelen fiziksel özelliklerine göre uygun sporları birlikte yapması, takım sporu gibi fiziksel temas gerektiren oyunlarda ayrı liglerde oynaması daha uygun olur.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About Author