Tam Konuşmama Başlayacaktım Ki Kalabalığın Arasından Onu Gördüm

Merhabalar. Ben bir çocuk doktoruyum. Ve şu an çok mutluyum çünkü SMA hastası çocuklar için bir ilaç geliştirdim. Artık daha ucuz ve herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir ilaç.
SMA ne mi? Nadir görülen bir hastalık olan SMA merkezi sinir sistemini ve iskelet kas sistemini etkileyen kalıtsal bir nöron hastalığıdır. Halk arasında Gevşek Bebek Sendromu olarak da bilinir. SMA, omurilikteki motor sinir hücrelerini etkileyerek yürüme, yemek yeme ve nefes alma gibi temel kabiliyetleri ortadan kaldırır.
Ve işte şimdi konuşmamı yapmaya gidiyorum. Konuşmamı yapmak için alkışlar eşliğinde kürsüye çıktım. Tam konuşmaya başlayacaktım ki kalabalığın arasında onu gördüm. Annemin ben hep hasta olduğumda götürdüğü çocuk doktoru. Saçları beyazlamıştı. Bana gülümsüyordu ve benimle gurur duyuyordu. Bir an gözümden bir yaş aktı. Çünkü o bana eğer hayallerimin peşinden koşarsam benim de büyük bir doktor olabileceğimi söylemişti. O çok iyi bir doktordu ve benim olmak istediğim kişiydi. Bunu yaptığım konuşmada bütün salona söyledim. Salondakiler de dönüp örnek aldığım doktorumu alkışladı.
Konuşmamı yaptıktan ve ödülümü aldıktan sonra kürsüden aşağı inip ona sımsıkı sarıldım. O da bana gururla bakıyordu. “Bu ödülü hak ettin, bana da en büyük ödülü verdin bu başarınla. Seni tebrik ederim.” Dedi.
Ben hayallerimin peşinden koşmayı onun sayesinde öğrendim. Aynı zamanda sorun sadece hayallerin peşinden koşmak değil, insanlığa da yararlı olmaktır.

 

 

(Visited 45 times, 1 visits today)