TAMAM MI, DEVAM MI ?

Herkesin bildiği üzere koronavirüs sebebiyle sağlığımızı korumak için bir sistem başlatıldı.Uzaktan eğitim… Bu sistem bazı öğrenciler için çok  iyi bir haber olsa da benim gibi bazı öğrencileri de kötü etkiledi. Uzaktan eğitim de çoğu arkadaşımdan duyduğum üzere dersleri okulda daha iyi takip edebiliyorlarmış. Aslında ben de  onlara katılmıyor değilim. Ama bitmesin dediklerinde de onlara hak veriyorum.

Uzaktan eğitim başladığından bu yana gerçekten daha fazla soru çözüp daha fazla kitap okudum ama okulda da arkadaşlarımla ne kadar eğlendiğimizi hatırladım. Eskiden yani okulda eğitim görürken derslerimi daha iyi anlayabildiğimi fark ettim. Sorularım olunca ders anında onların cevaplarını alıp dersi daha iyi anladığımı da fark ettim. Şimdi eminim içinizden e-mail ile de sorabileceğim geliyordur ama bence ikisi çok farklı şeyler. Aslında bu süreçte çok garip bir durum daha fark ettim. Ben ödevlerimi bu süreçte daha iyi takip edip gerçekten anlayarak yapıyormuşum. Bu olay beni mutlu etmedi değil. Bir de canlı bağlanıp işlediğimiz dersler var. Canlı olarak işlediğimiz derslere bayılıyorum. Sonuçta öğretmenlerimin yüzünü ve seslerini canlı bir şekilde görüp dinleyebiliyorum.

Sonuç olarak uzaktan eğitime eğer ülke ve dünya sağlığına bir katkısı olacaksa devam etmesini ama bir katkısı olmayacaksa da durmasını istiyorum. Fakat bu benim düşüncem bazıları okul açılmasın da diyebilirler.

15 soruda uzaktan eğitim - Son Dakika Flaş Haberler

(Visited 22 times, 1 visits today)