Tarihe yön veren adam (revision)
Tarihe yön veren adam (revision)

Tarihten Anladığım Atatürk’tür

 

mustafa kemal atatürk ile ilgili görsel sonucu

Bana,` Tarihe yön veren adam kimdir?` diye sorulduğunda aklıma sadece bir kişi gelir. O da Mustafa Kemal Atatürk’tür. Neden mi? gelin anlatayım.

Daha küçük yaşlarda , babam bana hep bir kahraman olarak anlatırdı Mustafa Kemal’i. `Bir adam var , o adam koca bir ülkeyi kurtardı` derdi. Ben de merak ederdim kimdir, diye. Sonra büyüdüm. Okulda görmeye başladım hayatını. Bir yandan okulda öğreniyordum bir yandan ailem anlatıyordu bana. Küçükken çok soru sorarmışım bu konuyla ilgili. Yaşım ilerledikçe daha iyi anladım Atatürk gibi düşünmeyi. Onun ilkeleriyle, onun izinden yürümeyi. Şimdi kaç yaşındayım diye sorarsanız, daha 13 yaşındayım. Fakat eğer sizin de  hayatınız boyunca anlatılıyorsa böyle bir lider, siz de bilirsiniz yaptığı çoğu şeyi.  Siz hiç, çekinmeden milleti biz gençliğe emanet edebilen,  hiç gözünü bile kırpmadan vatan uğruna her şeyini veren bir lider gördünüz mü? Ben gördüm. Sadece bir lider gördüm.  O da benim kahramanım Mustafa Kemal Atatürk’tü.

En çok neye üzülüyorum biliyor musunuz? Mustafa Kemal’i hiç tanıyamayacak olan insanlara… Bazıları ise tanıdığı halde duymak istemezler! Bazen diyorum ki kendime, keşke bir on yıl daha yaşasaydı. Eğer en az bir on yıl yaşasaydı, onu duymak istemeyen kalmayacaktı. Heykelleri kaldırılamayacaktı, andımız okutulacaktı, düşünceleri unutturulmaya çalışılmayacaktı. Pınar Hocam der ki: “Atatürk gibi çalışarak Atatürkçü olun.” Yani, Atatürk gibi düşünürseniz, onun fikirlerine uyar, onun izinden giderseniz, onun gibi çalışırsanız ancak o zaman iyi bir Atatürkçü olursunuz. Siz de onun izinden girmek ve vatanına faydalı bir vatandaş olmak istiyorsanız, Atatürk’ün izinden gidin. Onun gibi düşünün ve öyle yaşayın.

 

 

(Visited 141 times, 1 visits today)