TARİHİ BİNALAR

0

Bazı şehirler eski binalarını yıkıp yerine modern binalar yapıyor. Fakat bazı şehirler de yıkmıyor. Bugün “Yıkılmalı mı yoksa yıkılmamalı mı?” sorusunun cevabını öğreneceksiniz.

Eskiden kalma birçok binalar var. Bence bunların bazıları yıkılmalı bazıları yıkılmamalı. Barış Manço’nun evi gibi önemli olan binalar yıkılmamalı ancak geçmişte ya da günümüzde önemli bir yeri olmayan binalar benim fikrime göre yıkılmalı. Gelelim “Neden önemli binalar yıkılmamalı?” sorusunun cevabına. Nedenleri:

1) Yeni nesiller geçmişi öğrenmeli ve geçmişten yararlanarak geleceğini tasarlamalıdır. Geçmişi öğrenmek için müzeler en önemli binalar.

Türkiye Topraklarında Yıllara Meydan Okuyan 10 Tarihi Yapı - onedio.com

 

 

2) Eski binalar insanların ilgisini çekiyor ve tarihi binaları görmek için başka şehirlere hatta başka ülkelere gidiyorlar. Ziyaret edilen ülkeler turizm sayesinde ekonomilerine büyük katkılar yapmış oluyorlar.

 

Neden yıkılmalı sorusunun cevapları:

1) İnsanların geneli gelişmiş ülkelerde yaşamak ister. Bu yüzden eski binaların bazıları yıkılmalı ve yerine modern binalar yapılmalı.

2) İnsanlar sadece tarihi eserleri görmek için seyahat yapmıyorlar aynı zamanda yeni yapılan modern binaları görmek için de seyahat yapıyorlar.

Bence önemli binalar yıkılmamalı ancak önemsiz binalar yıkılmalı.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About Author