Tarihinle Oynama

Okulumuz Özel Beştepe Ortaokulu’nda arkadaşlarımız ve öğretmenlerimizle hazırlayıp sunduğumuz bir proje var. Bu projenin adı “Tarihinle Oynama”. Tarihinle Oynama Projesi, ağıtlara yaratılan oyun havası algısını değiştirmek için oluşturulmuş bir farkındalık projesidir.
Her bir arkadaşım ve ben bu projeyi farklı anlatmaya çalıştık. Ben “Hey On Beşli” ağıtının aslında bir oyun havası olmadığını ve çok hüzünlü bir ağıt olduğunu anlatmak için, koreografisini kendi hazırladığım bir bale gösterisi yaptım. Tamamen siyah kıyafet ve aksesuarlar kullandım. Hüzünlü bir gösteri yaptım. Umarım bu Hey On Beşli ağıtı düğünlerde çalınmaz artık . Diğer arkadaşlarımda bu ağıtı piyano ve flütle çaldı. Bazı arkadaşlarım ünlü yazarlarla röportaj yaptı. Slayt hazırlayanlar oldu. Sosyal medya hesabı açtık ve her gün bir arkadaşımızın projesini paylaştık. Çok ilgi gördük.
Amacımız daha on beş yaşındayken vatanı kurtarmak için cepheye giden, düşmanla çarpışan ve bir daha geri dönmeyen bu kahramanların sesi olmaktı. Biz bir farkındalık yaratmaya çalıştık. Emeği geçen herkese teşekkürler…

(Visited 33 times, 1 visits today)