TAŞ DEVRİ VE BENİM HİKAYEM

M.Ö 12.000 yıl önce taş devri vardı. Ben de film çekseydim 12.000 yıl öncesine gitmiş gibi davranırdım.Taş devri anını yaşamak için önce kendime bir mağara bulup evim yapardım. O zamanki yılların kıyafeti için kostümümü ve mızrağımı alırdım. Filmi çekmek için birkaç hayvan bulurdum. Hikayemi böylece başlatırdım. Mağaramın içine eşyalar keşfedip koymaya başlardım. Mızrağımla bir mamut avlardım etinden beslenir, kürkünden de ceket yapardım. Ayrıca değişik yemeklerim olsun diye de tavşan, balık vb. hayvanlar da avlardım. Ayının postundan kendime yatak yapardım. Keçinin boynuzundan pipet yapardım.

Ormandan mağarama doğru giderken yağmur yağar, şimşek çakar ve bu sayede ateşi keşfederdim.

Çamurlardan hamur yaparak kendime tabaklar yapardım. Büyük tabak yapıp içine su koyardım ve onu ayna gibi kullanırdım. Evimin duvarlarına taşlarla resim çizer her günümü anlatırdım. Geyiğin boynuzlarından ok yapardım ve böylece kuş da avlayabilirdim.

Kendime hayvan arkadaşlar edinirdim. Böylelikle yalnız kalmamış olurdum. Ağacın kabuklarından düdük yapardım. Sarmaşıklardan balık tutmak için ağ yapardım. İpek böceğinin ipinden ip elde ederdim.

Ağaç keserdim ve halkasıyla tekerlek elde ederdim. Böylelikle el arabası da keşfetmiş olurdum.

Böylelikle daha birçok şey keşfedip zamanla şimdiki zamana doğru yolculuk yapardım ve filmimi böylece bitirirdim.

(Visited 67 times, 1 visits today)