Tatil Anılarım

Ailemle birlikte bu yaz iki defa tatile çıktık. Bu yazımda sizlere Haziran sonunda yaptığımız ilk tatilimden bahsedeceğim.

Babam ilk tatilimizi birbirine komşu farklı bölgelerde geçirmek üzere bir yol gezisi olarak planlamıştı. İlk defa her şey dahil olmayan otellerde kaldık ve çok güzel yerler gördük. Bunlar: Kaş, Dalyan, İztuzu, Saklıkent, Hisarönü, Selimiye, Bozburun, Datça, Palamutbükü. Şimdi sizlerle özellikle kaldığım otellerden bahsedeceğim.

Kaş’ta Payam otele gidecektik ama annemin arkadaşı Saniye, Payam otele gitmeden önce bizi Nar otele davet etti. İlk günlerimizi Saniyelerle geçirmeye karar verdik ve ilk Nar otele gittik. Ondan sonra Payam otele gittik. Nar otelde havuz yoktu ama denizin dibindeydi ve denizi çok güzeldi. Masmavi, berrak ve güzel bir denizdi. Ne olacak Antalya’ da Kaş ilçesinde yer alıyor. Nar otelde odamıza çıkarken bir kere asansörle 3 kat çıkıyorduk daha sonra ise 3 kat daha merdivenle çıkıyorduk. Bu iş bizim için felaket olmuştu çünkü valizleri taşırken ağır bir şey taşıdığımız  zaman kollarımız kopuyordu özellikle babamın. Otel odasına gittiğimizde bir baktık iki baktık çooooook çok güzel bir otel odasıymış! Şimdi size otel odasını tanıtacağım. Otel odasında çok güzel çocuk yatakları vardı anne ve babamı da unutmamışlar. Sonra bir balkona bakayım demiştim içimden. Balkona çıktığımda otel odasının manzarası müthişti. Harikalar ötesindeydi resmen. Balkondan çıkmıştım hemen denize gitmek istedim. Annem beni kıramadı ve denize plaj çantamla birlikte gittim. Bir baktım plajda Saniye var. Annem, ben ve Bennu onu gördüğümüze çok sevindik. Sonra Saniye’ yle denizde yüzdük sonra hepimiz acıktık. Plajın çok tatlı bir restoranı vardı orada yemek yedik. Ben sadece bir tane portakal suyu içtim. Bennu ile tekneye bindik ve İsmail’in yerine gittik, orada çok eğlendik, kanoya bindik. İki günü de aynen bu şekilde geçirdim.

Payam otelde babamın arkadaşları ile buluştuk. Buradaki oda daha geniş ve daha büyüktü. Buranın odasını daha çok sevdim orada geniş ve ayrı yataklarımız vardı. Ayrıca duvar yapıları çok güzeldi. Otel odası Mısırlıların duvarlarına çok benziyordu. Mayolarımı giyip denize yüzmeye gittim . Akşama kadar arkadaşlarımla doya doya eğelendim, soğuk içecekler içtim ve daha neler neler. Biz eğlenirken bir yandan da arkadaşlarıma nasıl havuza atarım diye bir hayal kurdum. Kaş tatilimin son günlerinde de doya doya eğlendik.

Dalyan’ daki Sedir oteli hiç anlatamam çok kötüydü. Mesela sivri sinekler vardı , havuzun içinde böcek, arı hepsi çok kötüydü. Bu yüzden burayı hiç anlatamayacağım. Ama İztuzu Plajı çok güzeldi. Hele kaya mezarlıkları ve tekne ile İztuzu Plajı’ na yaptığımız gezi harika idi. Yol üstünde yengeç üretim tesislerine de uğradık.

Hadi en son otelimiz Fortezza’ ya bakalım. Fortezza Hisarönün’ de idi. En güzel kıyılara çok yakındı. Şu an tanıttıklarım arasından en güzeli olabilir. Bu otel dünyanın en güzel oteli olabilir. Burada Hindistan cevizli süt var, her şey var. Bu tatil hepsinden güzel olmuştu size söyleyelim. Burası tam da Akdeniz ile Ege’ nin birleştiği yerdi. Doğa ile denizin buluştuğu en güzel kıyılara günlük geziler yaptık. Gidip gördüğümüz ve denize girdiğimiz yerler: Selimiye, Datça, Palamutbükü Şahane bir deniz vardı. Bu civarda daha ne olduğunu merak ediyorsanız bir sonraki tatilinizi bu bölgelerde geçirmek isteyebilirsiniz.

 

Görüşmek üzere…

(Visited 37 times, 1 visits today)