Tatil Anılarım

2.sınıfın bittiği yılın yaz tatilim çok eğlenceli ve heyecanlı geçti. Gittiğimiz tatil yerleri; Kemer, Side, Datça, Marmaris, Susurluk ve Erdek’ti.

İlk tatilimiz Kemer’ di. Kemer’ e çekirdek aile olarak gittik. Beni Kemer’de en çok etkileyen şey voleybol oynanan yerdeki kumları beyaz ve soğuk olmasıydı.

Sonra Side’ye en yakın arkadaşım ve ailesiyle gittik. Side’ nin denizi çok dalgalı idi. Biz bunu eğlence haline getirdik. Kaç kez daldık, kaç kez yüzeye çıktık. O kadar eğlendik ki günlerin nasıl geçtiğini anlayamadık. Otelden çıktığımızda Konya’ya uğradık. Bir sürü bilezik, kolye aldık. Mevlana Müzesi’ ni ziyaret ettik. Her yer çok değişikti.

Side’den sonra annemin kuzeninin düğününe Balıkesir’in Susurluk ilçesine gittik. Susurluk’ta ailecek vakit geçirdik. Düğünde çok eğlendik. Gelinle damadın dansı çok etkileyiciydi. Susurluk’ a çok yakın olan Erdek’ e de teyzemlerle iki gün gittik. Denizi çok berraktı.

Erdek’ten sonra halam, Anıl ağabeyim ve ailemle beraber Datça’ya gitmek üzere yola çıktık. Datça Ankara’ya çok uzak olduğu için bir gece Denizli’de kaldık. Denizli’den sonra Pamukkale’ ye de gittik.  Travertenlerin sularına girdik. Travertenler çok kaygan olduğu için tehlikeli olduğunu düşündük ve çok durmadan çıktık. Pamukkale’ nin havası çok sıcak ve bunaltıcıydı. Datça’ya geldiğimizde ise çok eğlendik. Annem havuzun temiz olmadığını zannederek tüm ısrarlarımıza rağmen bizi havuza sokmadı. Deniz ise harikaydı. Datça’da 5 gün kaldık sonra Marmaris’ e geçtik. Marmaris’de arılar çok olduğu ve ben de arılardan çok korktuğum için yemeden içmeden kesildim. Marmaris’in denizini çok sevmemize rağmen bir gün yatlardan biri sintinesini yasak olan yerde boşaltmıştı. Bu kötü manzarayı görünce sudan çok iğrendim ve denize bir daha giremedim.

İlk defa bir yaz tatilinde bu kadar çok yere gittik. Ben ve kardeşim evimizi çok özlediğimizi annemize ve babamıza söyledik. Evimizde odamızı, oyuncaklarımızı ve yatağımızı çok özlemiştik. Annem ve babam bizimle bu kadar temiz bir otelde nasıl evimizi özleyebildiğimizle ilgili bizimle dalga geçti.

Ankara’da olduğumuz zamanlar sitedeki arkadaşlarımla doya doya evcilik oynadım. Sonuç olarak yaz tatilim çok eğlenceli geçti.

 

 

(Visited 50 times, 1 visits today)