Tatil Günlüğüm

20.01.2017

Bugün karnemi aldım. Karnemi aldıktan sonra Ece Defne’lerin evine gittim. Orada resimler yaptık, kediyle oynadık. Birkaç saat sonra Gözde Abla bize yemek yaptı. Yemeğimizi yedik ve oyunumuza devam ettik. Daha sonra kapı çaldı. Benim annem gelmişti kapıyı açtım ve evime gittim.

21.01.2017

Uyudum, kalktım yeni bir gün oldu. Kahvaltımızı yapıp anneanneme gittik, karnelerimizi gösterdik. karnemin hepsi çok iyiydi. Anneannem, teyzem, kuzenim çok mutlu oldu. Akşam oldu antrenmana gittik. Eve geldik uyuduk.

22.01.2017

Bugün günlerden pazar babam işe gitmeyecekti ve babamla vakit geçirebilecektik. Sabah kahvaltımızı yaptık yüzmeye gittik. Yüzmeden sonra eve geldik. Babamın arkadaşı ve ailesi bize gelmişti. Evde birçok çocuk vardı onlarla oyun oynadık. Babam mangal yaptı birlikte yemek yedik. Doruk adında bir çocuk vardı çok tatlıydı, akşama kadar birlikte  vakit geçirdik

23.01.2017

Yüzme kursunda Duru diye bir arkadaşım var. Duru arkadaşım bizim eve geldi. Onunla vakit geçirdik, Barbie bebeklerimi yıkadık, resimler yaptık, biraz televizyon izledik. Akşama kadar çok güzel vakit geçirdik.

24.01.2017

Bugün Emir hastalandı ve annem onu hastaneye götürdü. Annem Emir ve ben akşama kadar evde keyif yaptık, oyun oynadık, birlikte vakit geçirdik.

25.01.2017

Sabah kalktım annem işe gitmişti. Babam bize yemek yaptı teyzem ve kuzenim geldi. Teyzem çok hastaydı ve biz teyzemle ilgilendik. Kapı çaldı annem geldi ve teyzemler evine gitti. Yemeğimizi yedik, sonra da yüzmeye gittik.

26.01.2017

Sabah kalktım annem işe gitti. Babam bize yemek yaptı. Teyzemle kuzenim geldi.Annem işten gelene kadar yanımızda durdular. Annem bizi Anıttepe Yüzme Havuzu’na antrenmana götürdü. Antrenman yaptık. Daha sonra da evimize döndük.

28.01.2017

Bugün sabah kalktım kahvaltı yapmadan evden çıktık. Çünkü Gençlerbirliği’nden arkadaşlarımla birlikte kahvaltıya gittik. Kahvaltıda arkadaşlarımla oynadım. Mesela kulaktan kulağa oynadım. Tabletlerimizle oynadım. Arkadaşlarımın küçük kardeşleriyle hep ben ilgilendim. Onlara oyunlar oynattım.

Daha sonra küçüklerin ablaları antrenmana gittiler. Birkaç saat sonrada paten izlemeye gittik. Annem bana “Üç tane izleyebiliriz” dedi. Çok güzel bir alandı. Herkesin dansı ve şarkısı farklıydı. Ben paten yarışını çok beğenmiştim. Annem “Hadi kalkıyoruz Sevde” demişti. Ben gitmek istememiştim. Ama çok soğuk olduğu için gitmek zorunda kaldık.

29.01.2017

Sabah kalktım yüze antrenmanına gittim. Sonra teyzemleri alıp halamın yanına Beştepe okullarına gittik. Oradan da UHM’e gittik. UHM da oyun oynadık. Kendime arkadaş buldum. Arkadaşımın ismi Ece idi. Arkadaşımla sinemaya girdik. Top alanına girdik. Yemek geldi. Yemeğimi yedim ve kartlarla kendime oyuncak aldım.

30.01.2017

Sabah kalktım annem yemek yaptı. Yemeğimi yedim. Yüzmeden arkadaşım Eylül’lere gittim. Eylül ile resim yaptık, abur cubur yedik. Birkaç saat sonra Kübra teyze bize yemek yaptı. Sonra da Cemre arkadaşım geldi. Onlarla oynadık. Küçükler peşimizi bırakmıyordu. Kapı çaldı annem geldi eve gittik.

31.01.2017

Emir annem ve ben evde vakit geçirdik. Ağabeyim oyuncaklarıyla oynuyordu, ben bebeklerimle oynuyordum. Annem de yemek yapıyordu.

02.02.2017

Sabah kalktım kahvaltımı yaptım. Sağlık ocağına gidip bana sağlık raporu aldık. Sonra Elif Teyzem ve Eymen’i alıp bize geldik. Arkadaşım Ece bize geldi. Oyunlar oynadık. Kapı çaldı Ece’nin annesi geldi. Ece evine gitti.

03.02.2017

Bugün teyzem karne hediyesi olarak bizi sinemaya götürdü. Moana’yı izledik. Moana çok cesur bir kızdı. Birgün sabah Moana tekneye bindi. Bu teknede cesur bir oğlan vardı. O oğlan Moana’nın yanına geldi. Annesi ona bir kalp vermişti. Çok kötü bir canavar vardı. O canavar çok güçlüydü. O canavarla mücadele etmesi gerekiyordu. Cesur oğlan denedi ama başaramadı. Moana “Benim yanıma gelsin canavar” dedi. Deniz çekildi Moana’nın elinde kalp vardı. Moana aslında “Sen kimsin?” deyip kalbi onun yuvarlak yerine koydu. Daha sonra her taraf yemyeşil oldu. Ortaya yeşil bir kız çıktı. Moana teknesine dönüp evine gitti. Herkes ona sarıldı, öptü ve ailesine kavuştu.

04.02.2017

Sabah erkenden kalkıp ağabeyimin yüzme yarışına gittik. Ağabeyimin yarışı bitti. Sonrada Demir Bebek’lere gittik. Yarım saat oturduk. Oradan sonra da Melisa ablamı aradım. Onlara gittik, 2 saat oturduk. Ablamın kedisi vardı. Onlarla oynadık. Sonra eve gittik uyuduk.

05.02.2017

Bugün kalktım. Annem ve babam Emir’i yarışa götürdü. Ben de ağabeyimin yarışını izledim. Ağabeyim çok hızlı yüzüyordu. Önemli olan kendi derecesini geçmekti ve diskalifiye olmadan yarışı bitirmekti. Yarıştan çıktık. Yemeğe gittik. Sonra antrenmana gittik. Arkadaşlarım Berkant ve Başar bize geldi. Çok güzel vakit geçirdik. Deney yaptık. Sonrada yarın için okula hazırlandık.

 

 

(Visited 127 times, 1 visits today)