Tecrübe

Bazen öyle anlar oluyor ki bir an mutluyken kısa süre sonra duygu değişimi yaşıyor olabiliyoruz. Fakat bunun çoğunlukla o zaman içerisinde yaşadığımız sıkıntılardan kaynaklandığını söyleyebilirim.

Hayat herkese olduğu gibi bana da bazen zorluklar çıkarıyordu. Yeri geliyor günlerce mutsuz kalıyordum ama çevremdekilerin desteği sayesinde bir şekilde toparlanabiliyorum. Hayat karşıma en büyük sınavı çıkarmıştı sonunda ne olacağına dair en ufak bir fikrim yoktu. tek bildiğim ne kadar üzgün olduğumdu.

İnsan en çok en yakınlarının yaptıklarından dolayı üzülür derlerdi. Tabii ki o zamanlar saçma gelirdi. Sonuçta insanın en yakını neden üzsün ki onu. Ama öyle dememek gerekiyormuş. Güvendiğimiz dağlara kar yağabiliyormuş.

Yakın bir zamanda en yakın arkadaşımı kaybettim. Ama bu kayıp düşündüğünüz gibi ölüm dolayısıyla yaşananlardan değil. Bir insana her şeyden çok değer verip, hayatınızda çok farklı bir yere koyuyorsunuz ama öğreniyorsunuz ki o kişi sandığınız kişi çıkmıyor. Yakın zamanda öğrendiğime göre benim en yakınım dediğim, her şeyimi her anımı neredeyse bilen kız benim sevdiğim çocukla bir ilişki yaşamıştı. İnsan ilk duyunca inanamıyor tabii, ben de inanmamıştım. Duyduğumda ne yapacağımı bilememiştim, her şey rüya gibi geliyordu. Aslında kabus desek daha doğru olabilir. Ama olan olmuştu hem en yakınımı hem de onunla beraber birçok güzel duyguyu kaybetmiştim. Aralarında en önemlisi de güvendi benim için. Bilmiyordum bundan sonra birine nasıl güvenecektim, birini nasıl hayatıma alacaktım hatta birini nasıl sevecektim. Belki de anlatınca kulağa basit geliyor olabilir ama hiç sandığınız gibi değildi. Neyse ben kaybımın üzüntüsünü yaşadım tabii ki ama ümitliydim hayatın bana bir şekilde güleceğine. Hep inanırım ki her mutsuzluğun sonunda güzel anılar yaşanabilir.

 Hayatın zorluklarına baş kaldırmak gerekiyordu. Yoksa tahmin edersiniz ki hayatınız bir enkaza dönüşebilir ve siz o enkazın altında çaresiz bir halde kalabilirsiniz. Bu yaşadığım trajik olaydan ders çıkarmam en iyi yanı olabillir. Çünkü yaşanan her şey bir hayat tecrübesidir sonuçta. Zaten biz yaşadığımız zorluklar, karşımıza çıkan engeller sayesinde büyüyoruz. Hayat pespembe olmadığı için hep mutlu etmez bizi, nasıl yaşayacağımız her zaman bizim tercihimizdir.

Ben yaşadığım bu olaydan sonra kolay kolay kimseye güvenemeyeceğim ve şu an aslında en baştan beri böyle yapmış olmam gerektiğini düşünüyorum. Ne olursa olsun, ne yaşarsanız yaşayın asla ama asla kendinizi bırakmayın çünkü güçlü kalmazsanız hayatınızın kontrolünü temelli kaybedersiniz. Şu an ben kısa zaman önce yaşadığım bu olayı yani arkadaşımın ihanetini sadece ama sadece bir tecrübeden ibaret görüyorum.

(Visited 98 times, 1 visits today)