TEHLİKELİ YOLCULUK

Merhabalar,ben Azra Aksu. Sizlere çok heyecanlı ve tehlikeli bir yolculuk olan `ALTIN TOP HAYALİ` adlı maceraya çıkan Mutluluk,Öfke,Heyecan ve Hırsın başına gelen olayları anlatacağım.Çıktıkları bu yolculukta ki amaçları altın topu bulup kral Önder’e vermeleri gerekliydi.

Yolculuğun ilk başında Mutluluk çok mutlu, Öfke ise bu görev ona kaldığı için kızgın, Heyecan çok heyecanlıydı,Hırs ise tabii ki bu görev için çok hırslıydı. Çıktıkları yolun ilk adımı gizli ormanı geçmekte.

Mutluluk gizli ormana ilk kez gireceği için çok mutluydu. Hırs geçebileceğinden emin, Heyecan ise heyecanlıydı, Öfke ise hemen bitsin diye yakınıyordu.
Gizli ormana gittiklerinde karşılarına çıkan ilk engel et yiyen bitkilerdi. Onları nasıl ordan geçeceğini düşünen biri mi vardı sanki . O üç kişi mi bulacaktı yolu. Öfke, öyle kara kara düşünürken Hırs yürümeye başladı ve içeri girdiği görünce elleri titriyordu çünkü çok heyecanlıydı. Ve bir arkadaşı Hırs, için çok endişeleniyordu. Öfke, yeter ki bitsin derken içeri girdi. Mutluluk da ardımdan içeri girdi. İçeride Öfke, ısırgan otuna yakalanınca Hırs, inatla onu çekmeye çalışırken diğer arkadaşları hala orayı geçmeye çalışıyordu. Öfke, kurtulduktan sonra nihayet buldukları şey onları sevindirmişti. Bu ne miydi tabii ki de altın topu bulmak için bir ipucuydu bu.
İpucu düşünün taşının, dördünüzün duyguları farklı ama bunu başaramazsanız altın topu asla alamazsınız. Dördü de düşününce buldukları sonuç sayesinde altın topun saklandığı sandığın anahtarını almayı başarmışlardı. Ve altın topu kral Önder’e verdiler. Bu sayede dördü de birbirlerini küçümseyip kıskanmayı akıllarından bile geçirmediler. Bu sayede bu dördü de çok iyi arkadaş olmuşlar ve masalda burada bitmiş.
Görüşmek üzere…

(Visited 52 times, 1 visits today)