Tek Gece

Hayatımın en saçma günlerini yaşıyordum her şey o kadar kötü o kadar sorunluydu ki ne yapsam elimde kalıyordu. Günlerden Pazardı arkadaşlarımla çok çılgın planlar yapmıştık sonunun da ne olacağını hiç düşünmemiştik o gün yaptığımız ilk büyük hataydı bu.

Yıkık dökük bir evin önüne gelmiştik, ortam çok kasvetliydi en ufak bir insan sesi yoktu her taraftan yırtıcı hayvanların sesleri geliyordu, neden buraya geldiğimiz hakkında da en ufak bir fikrimiz yoktu. Eve doğru yavaşça yürümeye başladık her adım atışımızda daha çok geriliyorduk. Evin biraz çürümüş eski işlemeli kapısına geldiğimizde içeriye girmemek için kendimizi zor tutuyorduk ama işe yaramadı, içeriye korkarakta olsa girdik. Karşımıza çıkan ilk şey eski bir sandalye oldu, çevresinde hiçibr şey yoktu duvara doğru bakan sadece bir sandalye vardı odanın içinde, ürkütücüydü. Evin içinde biraz daha ilerlemeye karar verdik ve bir merdiven bulduk, evin üst katına çıkıyordu. Üst kata çıktığımızda evin camının altında bir sandık gördük, sandığa doğru hareket etmeye başladık. Yerler o kadar eskiydiki bastığımız her yer gıcırdıyordu. Sandığın başına gelmiştik, sandığın üstü toz doluydu acaba ne zamandır burada bekliyordu ama yakın bir zaman olmadığı aşikardı. Sandığın içini açtığımızda biraz eskimiş bir kağıt bulmuştuk üstünde bir harita vardı, Haritaya göre evin arka bahçesinde bir ”X” işareti vardı. Acaba toprağın altında ne vardı, hemen arka bahçeye doğru yola koyulduk ama bir sorunumuz vardı arka bahçeye nerden çıkılıyordu mutlaka evin içinden bir geçiş olmalıydı. Evin her tarafını ince ince aramıştık ve sonunda arka bahçeye açılan kapıyı bulmuştuk. Arka bahçeye çıktığımızda bahçenin köşesinde yerde ”X” işaretini görmüştük. Cesaretimizi toplayıp işarete doğru ilerlemeye başlamıştık, işaretin yanına geldiğimizde yeri kazmak için gerekli olan malzemelerin yanımızda olmadığını fark ettik, elimizle de kazamazdık toprağı. Birimizin kürek bulması gerekiyordu ama herkes bi gerilim içindeydi kimsenin gruptan ayrılmaya niyeti yoktu.  hep beraber kürek bulmaya gitmiştik, evin her tarafına baktık ama bir türlü kürek bulamadık ama aklımızda bir fikir vardı bahçede yerde bulduğumuz kalın sopalarla kazabilirdik. Koşar adımlarla arka bahçeye çıktık ve yerden bulduğumuz sopalarla yeri kazmaya başladık. Sonunda bir sandığa daha rastlamıştık ama bu sefer sandık kilitliydi, açmamız için ya anahtara ya da gerekli aletlere ihtiyacımız vardı.

 

Sandığı açamamıştık ama arkamızdan bir ses gelmişti, hepimiz çok korkmuştuk. Sese doğru ilerlediğimizde içimizden birinin olmadığını fark ettmiştik, geri dönüp aramıştık ama işe yaramamıştı onu bulamamıştık ve oradan ayrılmıştık. Üzgünüm, bunu yapmak zorundaydım

(Visited 55 times, 1 visits today)