Teknoloji

Teknoloji gelişmesinden sonra hersey değişti. Hala gelişmekte olan teknoloji, bizim hayatımızı hala değiştirmekte. Teknoloji günümüzdeki bir sürü elektirikli eşyada kulanılmaktadır.
Bu teklnojinin zararlarıda vardır; mesela radyasyon. Radyasyon zararlıdır.
Radyasyon veya ışınım, elektromanyetik dalgalar veya parçacıklar biçimindeki enerji yayımı ya da aktarımıdır. Radiyasyon  elektirikli eşlarımızı fazla kullandığımızda bize gelen ışınlardır. Bu ışınlar dikkati bozar ve ve birazcık sinire yol açabilir. 60 dakikadan fazla bilgisayarın ya da bir çok elektironik eşanın başında oturduğumuz zaman olumsuz sonuçlara sebep olabilir. Bundan dolayı elektronik cihazlardan 60 dakikadan az, eğer mecbursak  aralıklı olarak kullanmalıyız. İnternet gibi başka iyi amaçlarla da kullanılabilir. Bu teklonoji insan oğlunun en şaşırtıcı ve en işe yarayan aletidir. İnternet aracılığı ile neredeyse her şeyi yapabiliriz.Image result for teknoloji

Teknolojiden uzak kalmamalıyız. Çağın gerisinde kalmamaya özen göstermeliyiz. Sadece dikkatli kullanmalı, bilinçli davranmalıyız. Teknolojinin uşağı değil patronu olmalıyız. Onu kullanmalı, yönlendirmeli ve geliştirmek için çok çalışmalıyız. Bilinçli kullandığımız sürece sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum. Siz de düşünmeyin. Bugün ulaştığımız düzeyin teknoloji sayesinde olduğunun kıymetini bilmeliyiz.

(Visited 428 times, 1 visits today)