Teknoloji

Teknoloji her hangi bir olayı veya hareketi sınırlı aktivitelerle biz insanlar için sınırsız kılan aletlere denir. Ayrıca daha basit bir şekilde metal veya aliminyumdan yapılan her şeye ve insanların yapamadığı veya uzanamadığı şeylere yardımcı olan her şeye makine[motor] denir.
Konumuz makinelere döner isek makinelerin işlerimizi kolaylaştırdığı görevi yani gerçegi dışında aklımıza‘bu işimize katkı sağlıyor mu?’sorusu veya ‘teknoloji yani makineler mi iyi yoksa başka bir düşüncemi daha iyi?.Bunun hakkında bir şey söyleyemem ama iki yönteminde işe yaradığını da söyleyebilirim. Ama ileride topluluğun(en az) %85.5i teknolojiyi kullanıyor olacak. Çünkü artık yeni bir dönem başlıyor. 2019. Bu yılın başlaması ile her yıl olduğu gibi teknolojimiz her yönden genişliyecek.
‘Bunun hakkında bir şey söyleyemem’cümlesinin aklınızda kaldığından eminim. Bunun anlamı; Her insanın aynı yöntemi kullanmadığını anlatmaya çalışıyorum. Teknoloji insanları değiştirir. Tembel veya zeki… bunu bilemeyiz ama makineler insan aklını hiç bir zaman geçemeyecek çünkü onları biz yaptık.

(Visited 64 times, 1 visits today)