Teknoloji Olmasa

    Merhaba ben Gizem. Gününüze gelecekten geliyorum. Size gelecekte neler olacağını söylleyeceğim. Gelecekte teknoloji kullanımı çok arttı. Örneğin; ödevler yok, aile ile görüntülü görüşme yapılıyor. Bildiğiniz gibi çok ekrana baktığımız zaman başımız ağrıyordu. Ama gelecekte baş ağrımaması için bir su üretildi ama bu su kafamızın üzerinden sıktığımız zaman baş ağrımız hem geçiriyor. Bu yüzden başlarımız artık hiç ağrımıyordu. Bir gün teknoloji başkanı konuşma yaptı’’Bu kadar teknolojinin olduğu yeter.

    Artık bütün teknoloji çok gizli bir yerde saklanacaktır. Buna ulaşılması çok zordur. Eğer bir çocuk buna ulaşmaya çalışırsa çocuk hapishanesine girer. Biz sizin iyiliğiniz için teknolojiyi kapatıyoruz. Sizin artık grup halinde oyunlar oynamamamız için. Siz eğer hep telefon ve tablet ile oynarsanız sosyal anlamda hayatınız hiç olmaz. Eğer siz arkadaşlarınız ile oynarsanız sosyal anlamda arkadaşlığınız oluşur.’’ dedi. İşte bende teknolojisiz bir hayatın iyi olabildiğini göstermeye çalışıyorum. Bu yüzden gününüzde nasıl oyunlar oynadığınızı sormak için geldim. Ama her ne kadar uğraşsamda bütün ülkenin çocukları teknolojiyi geri istiyor. Burdan aldığım bilgilere göre bir sürü oyun varmış. Örneğin; saklambaç, körebe vb’ bakalım ülkenin çocukları bu oyunları sevecek mi? Neyse ben gideyim geleceğe. İşte geleceğe geldim ve de bütün ülke çocukları bu oyunları çok sevdi.

Teşekkür ederim geçmiş.

Not; İşte gelecekte kesin böyle şeyler olacak ama siz gününüzde çok telefon ve tablete bağımlı olmazsanız eğer gelecekte böyle şeyler olmayacaktır.

(Visited 17 times, 1 visits today)