TEKNOLOJİ OLMASAYDI

Günümüzden teknoloji kalksaydı ve geri getirmek mümkün olmasaydı eski günlerdeki gibi birbirimize mektup yazarak iletişime geçerdik ve iletişim zorlaşırdı. Marketlerde, restorantlarda, kafelerde ve mağazalarda kasalar olmazdı. Online eğitim ya da online toplantılar olmazdı aynı zamanda online alışveriş de olmazdı ve tabi ki buna alışmak tüm dünya için çok zor olurdu.
Günümüz koşullarında, bizler teknolojiye o kadar alıştık ki kimi insan sırf teknoloji üzerinden iş yapıyor. Kimi insan da teknoloji bağımlısı olmuş durumda. Düşünsenize işten veya okuldan geliyorsunuz ya da çok sıkıldınız şöyle kulaklığınızı takıp oturup enerjinizi yerine getirecek ya da sizi teselli edecek müzikleri dinlemek istemez miydiniz? Fakat teknoloji olmadıktan sonra bu mümkün değil.
Düşünün ki tek başınasınız ve canınız yapmayı bilmediğiniz bir yemek çekiyor ama teknoloji olmadıktan sonra ne dışarıdan söyleyebiliyorsunuz ne de telefonla isteyebiliyorsunuz. Nasıl bakıldığını da araştıramıyorsunuz. En kötüsü de araştırmanız gereken bir ödev olsa kütüphaneye gitmek yerine yani zamandan kazanmak için o ödevi yapamazsınız ve ya da bazı planlarınızı iptal etmek zorunda kalırdınız.
Aslında en önemlisi televizyonda haber seyredememek çünkü haberleri seyrettiğinizde günlük gelişen olaylardan haberiniz oluyor ama teknoloji kaldırıldıktan sonra bu mümkün olamaz. Teknoloji kaldırılsaydı bunları yaşarken hiçbir şeyden haberimiz olmazdı. Şuan her şey teknoloji sayesinde çok pratik ve de önemli örneğin laboratuvarlar ve de sağlığımız için gelişmekte olan tıp sektörü.
En basit anlatımla, insanlar kan testi ya da boğaz testi yaptırdıklarında ne olduğunu laboratuvarlar sayesinde öğreniyorlar ama teknoloji olmadıktan sonra sağlık sektörü de gelişemezdi. Yani teknoloji günümüzden kaldırılsaydı ve bir daha geri dönmeseydi pratik bir dünyada yaşıyor olamazdık ve hayat gerçekten çok ama çok zor olurdu diliyorum böyle bir şey hiçbir zaman olmaz.

(Visited 17 times, 1 visits today)