Teknoloji Olmasaydı Ne Olurdu?

Teknoloji olmasaydı doğa için ve sağlıklı yaşam için olumlu olabilirdi. Ancak bir sürü zorluklar da olurdu. Teknoloji doğayı ve sağlıklı yaşamı olumsuz etkilediği gibi birçok faydası da vardır.

Mesela zor durumlarda kaldığımızda ambulansı, polisi ve itfaiyeyi arayamazdık. Ulaşabilsek de polis arabası, ambulans ve itfaiye araçları olmayacağı için büyük sorunlar yaşayabilirdik.

Yeni bilgiler öğrenmek teknoloji sayesinde çok kolay ve hızlı olmaktadır. Teknoloji olmasaydı bilgisayar da olmazdı. Hatta kitapları basacak, çoğaltacak matbaa makineleri de olmazdı. Kitaplar çok eski zamanlarda olduğu gibi elle yazarak çoğaltılırdı ve çok az kitap olurdu.

Teknoloji sayesinde çok uzak yerlere kısa zamanda gidebiliyoruz. Teknoloji olmasaydı otomobiller, araçlar olmayacağı için uzaktaki tanıdıklarımızın ve sevdiklerimizin yanına gitmek çok zor olurdu. Onlarla şimdiki gibi kolay iletişim kuramazdık.

Teknolojinin hayatımıza olumlu ve olumsuz etkileri vardır. Teknoloji olmasa doğamız bu kadar kirlenmezdi ama hayatımızı kolaylaştıran makinelerin olmasaydı hayatımız bu kadar kolay olmazdı. En küçük iş için çok fazla çalışmamız gerekirdi.

(Visited 14 times, 1 visits today)