Teknoloji Yok Gelecek Yok

Blog Sitem

Bu Blogum

Herkesin de bildiği gibi teknoloji şu anda çok yaygın. Buzdolapları, elektrik süpürgeleri gibi elektronik araçlar da çok yaygındır. Bunlar olmasaydı ne olurdu?

Örnek: Buzdolabı. Yemek ve içecekleri soğutmamızı sağlayan cihaz, olmasaydı yemekler her gün tekrar yapılırdı. Taze sebze ve meyve bulmak zor olurdu.

Çamaşır Makinesi. Çamaşırları ve deterjanı atıp bir düğmeye basınca yıkıyor, olmasaydı çamaşırlar daha zor yıkanırdı. Günün yarısını çamaşır yıkamakla geçirirdik. Televizyon. Çizgi filmler, filmler, ve diziler izlememizi sağlar, olmasaydı istediğimiz şeyleri izleyemezdik.

Telefon. İletişim (ve bazen oyun) için kullanılır, olmasaydı birbirlerimizi kolayca arayamazdık. Bir tek mektup yazardık. Mesela, eskiden telefon biraz (çok fazla) sorunluydu. Tekerleği çevirip santral memuruna bağlanıyorsunuz, ulaşılacak kişinin adını, soyadını, ve adresini söylüyorsunuz. Kısa süre (1 saat) bekledikten sonra açılıyor (ve alo deyinceye kadar hat kopuyor). Şimdi bir kişin adını veya numarasını söyleyince aranıyor. Anında bağlanıyor ve hat sağlam.

Özetle teknoloji olmasaydı hayat çok sıkıcı ve zor olurdu.

(Visited 811 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın