TEKNOLOJİ YOKLUĞU

TEKNOLOJİ YOKLUĞU

   Teknoloji hayatımızda büyük bir önem taşıyor. Kimi zaman iş hayatımızda kimi zamanda günlük hayatımızda yaptığımız işleri kolaylaştırmak için kullanıyoruz ama peki tüm bu teknoloji bir anda yok olsaydı ne olurdu?

Dünya üzerindeki teknolojiler olmayınca bir yerden bir yere gitmek normalde olduğundan daha uzun ve yorucu bir  iş olacaktı. Taşımacılık ticaret en temel yani en gelişmemiş şekillerini olacak ve bu dünya çapında sorunlara sebep olacaktı. Düşünsenize siz bir telefon istiyorsunuz ve bu telefon sizin elinize hiç bir şekilde gelişemeyecek çünkü o anda telefon yapabilecek makina veya teknoloji yok. Dünya yeniden başlamış gibi saf ve bir o kadarda gelişi zor bir hale getirdi çünkü Dünya’da şu anda maden kazmak için kazma veya işlemek için maden fırınları yok ve bu teknolojilerin gitmeden önceki halini aldırmamız bir hayli zaman alacak. Şimdi bu zaman içinde ne olabilir? Oyuncaklar icat edilebilir , zaman öldürmek için daha çok saklambaç gibi sokak oyunları tercih edilebilir. İşte bunlar Dünyada teknoloji olmadan yapabileceğimiz şeyler. Peki ama insanlık nasıl bir gelişim gösterecek?

İnsanlar ilk başta duruma alışamayacak ama sonrasında teknolojinin kendi başına geri dönmeyeceğini anlayınca ilkel çağlardan günümüze gibi bir gelişim sergilemeye çalışacaklar. Tabi ki doğal olarak bu gelişim süreci eskisinden daha hızlı olacak çünkü geçmişten bu yana kullanılan aletlerin nasıl yapıldığını ve kullanıldığını biliyoruz. Mesela: Eskiden iletişim için kullanılan mors alfabesi ve onun tellerini kullanarak uzak konuşmalar daha kısa sürede elde edilecek , maden işlemenin teknikleri ve nasıl bir aletle pişirilmesi gerektiği bilindiği için madenlerden yapılan alet ve edevatların (kaşık , çatal , tabak vb.) icadı daha önce olacak .

Sonrasında insanlık dünya üzerinde böyle bir şeyin olmasına neyin sebep olduğunu bulmak için çalışmalar yapılacak ama en kötüsü Dünya eskisi gibi yaşanabilir bir yer olmuşken insan oğlu her zamanki gibi Dünyanın yok olmasına sebep olacaklar. Doğal afetler, küresel sorunlar, nüfus artışı gibi bir çok nedenden dolayı yine Dünyamızı kirletip betonla kaplayacaklar. Ben bunu istemiyorum. Ben Dünyanın doğal güzelliklerinin daha fazla olmasını istiyorum.

Böylelikle Dünya her zamankinden daha güzel ve zevkli bir yer olurdu.

(Visited 3 times, 1 visits today)