Teknolojik Arabalar

Teknoloji bizim işlerimizi ve hayatımızı fazlasıyla kolaylaştırır.Mesela işimize, okulumuza veya evimize giderken arabalar ile gideriz. İşlerimizi yaparken bilgisayar kullanırız ve işlerimiz çok kolaylaşır. Cep telefonları artık herkesin kullandığı teknolojik aletlerdir.Bulunduğumuz yerden herkes ile görüşebiliriz. İnternetten tüm işlerimizi otururken halledebiliriz.

Teknoloji 1950’den beri çok hızlı gelişmiştir.Bu zaman içinde teknoloji baya gelişmiştir.Teknoloji çok iyi bir fikirdir. Teknoloji efsanevi bir bilimdir. Teknoloji sayesinde hastaneler çok gelişmiştir. İnsanlar daha iyi tedavi olmuştur.

Teknoloji aslında arabalar üstünde çok kullanılır. 1769 yılında Fransız mühendis Fandler Nicholas Joseph Cugnot ilk hareket eden kara taşıtını yapmıştır. 1885 ‘te yanmalı benzinli motora sahip olmuştur. Dünyanın ilk arabası 1886 yılında yapılan Benz’dir. Bunu Karl Benz yapmıştır.Adı 1886 Benz’dir. Dünyanın ilk motorla çalışan arabasıdır.

2017bmw512-1000x562Yıllarca arabaların teknolojisi çok gelişti. Motorları artar ve çok fazla özellikler eklenmiştir. Bu gelişmiş teknolojik arabalardan biri ise BMW’dir. BMW çok ünlü modern bir arabadır. BMW’nin bir sürü özelliği vardır. Örneğin yolda kaza yaptınız hemen 5 saniyede BMW bayileri sizi arar ve iyi misiniz diye sorar. Eğer kötüyseniz hemen ambulansı arar. Sizde acil bir şey olursa hemen bir düğmeye basıp onlarla konuşabilirsiniz. BMW’de giderken diyelim ki yolda tekerleğiniz patladı. Araba yine de 100 kilometre gider. Çünkü tekerlekleri patlamayan tekerleklerdir. BMW’nin hem normal hem de spor sürme modu vardır. Çok güzel bir navigasyonu vardır. Daha bir sürü özelliği vardır. Saysan bitmez.

2017bmw522-1000x562BMW  Alman bir arabadır. BMW 1913 yılında Karl Friedrich Raff tarafından yapılmıştır. BMW’nin çok özelliği vardır. BMW çok fazla teknolojiktir.

 

 

 

(Visited 142 times, 1 visits today)