TEKNOLOJİK EŞYALAR OLMASAYDI

Teknolojik eşyalar olmasaydı, okullardaki akıllı tahtalar olmazdı ve ders işlemek çok zor olurdu. Telefonlar olmasaydı, birbirimizle iletişim kuramazdık. Ancak mektuplar yazarak iletişim kurabilirdik. Fakat mektupları yazdığımız kişiye gitmesi günler, belki haftalar alabilirdi.

Teknolojik eşyalar olmasaydı, saatin bile kaç olduğunu bilemezdik. Sokakta modern arabalar yerine at arabaları görmeye başlardık. Normal bir arabayla on beş dakikada gidilen bir yolu at arabasıyla bir saatte gidebilirdik. Televizyon hayatımızda olmasaydı, dünyadan haberdar olamazdık. Bilgisayarlar olmasaydı yapılan tüm işler daha da zorlaşırdı ve uzun vakit alırdı.

Ancak teknolojinin olmaması her zaman da kötü olmayabilir. Örneğin, arabalardan ve fabrika bacalarından çıkan zehirli gazlar ortadan kalkardı. Telefon ve tablette vakit geçirmek yerine arkadaşlarımızla sokakta oyunlar oynardık. Arkadaşlık ilişkilerimiz güçlenirdi. Yani teknolojinin olmamasının iyi yanları da var, kötü yanları da var. Umarım herkes teknolojiyi güzel kullanır.

(Visited 9 times, 1 visits today)