Teknolojinin Faydaları

 

Merhaba ben Ela;

Bugün sizlere kendi fikirlerimle teknolojinin faydalarını anlatacağım. Günümüze kadar gelişmiş teknoloji araçlarının farkında mısınız? O kadar çoklar ki televizyon, telefon, bilgisayar, ipad, digital fotoğraf makinaları gibi birçok alet vardır. Bunların günlük hayatımızda bize ne kadar yardımcı olduklarının farkında mısınız? Haydi bakalım ne işimize yarıyorlarmış.
Telefon: Telefon olmasaydı Ankara ile İzmir arasında iletişim kuramazdık. Yani telefon insanlara arası en yaygın iletişim aracıdır.

teknoloji ilgili görseller ile ilgili görsel sonucu

Televizyon: Televizyon çocukların eğlenmesini eğlenirken de aynı zamanda öğrenmesini sağlayan görsel bir teknolojik araçtır. Çocukların gelişmesi için televizyon çok önemlidir. Çünkü çocuklar televizyonda ne görüp ne izlerlerse o onların beyinlerinde yer eder ve çok etkilenirler.
İpad ve bilgisayar: İpad ve bilgisayar çocukların değil daha çok büyüklerin veya gençlerin kullandığı bir teknolojik araçtır. Genellikle babalar iş yerinde, bilgisayarı gençler ve bazen çocuklar da evde kullanırlar.
Fotoğraf makinesi: Genellikle bayanların ve genç kızların elinde olur. Çünkü kızlar erkeklere göre fotoğraf çekip çektirmeyi daha çok severler ve onların işine daha çok yaramaktadır.
İşte teknoloji ne kadar işimize yararmış gördünüz mü? Sizde bu araçları çok aşırıya kaçmamak şartıyla işinizi çok daha rahat görebilirsiniz.

KAYNAKLAR:   Görseller, Google görsellerden alınmıştır.

(Visited 173 times, 1 visits today)