Teknolojisiz Dünya

“Elinizdeki bütün teknolojik imkanlar bir sebeple ortadan kalksaydı ve bunları geri getirmek mümkün olmasaydı nasıl bir Dünya’da yaşardı?  Böyle bir Dünya betimleyiniz.” <– Soru

Bence teknolojik imkanları olmayan bir Dünya gelişmemiş ve hiç de gelişemeyecektir. Teknoloji bu herhalde Dünya’nın %90’ıdır (belki daha fazla). Teknoloji tıp, bilim, matematik ve çok daha fazla yönlerde kullanılıyor ve bu teknoloji kaynağı herhangi bir zamanda yok olursa biz insanlar olarak çok, ÇOK kötü bi yöne savrulmuş olacağız.

İlk önce herhangi bir tıbbi cihaza bağlı birey çok zaman geçmeden vefat eder. Teknoloji sanayi bakımlardan da avantajları vardır. Örneğin; otomasyon, insansız-işçilik… Sanayi alanında tekrar 1750’lere geri döneceğiz. Teknolojik her şey yok olursa büyük derecede eğlence kaynakları yok olacaktır. Mesela örnek olarak, YouTube, Twitch, Discord, İnstagram ve başka online eğlence websiteler artık bizle olmayacaktır.

Bu Dünya’da herhangi bir şey varsa o şeyin kötü yanları da vardır doğa, teknoloji ve insanlar bunlara bir örnektir. Doğa; yaşam ve gördüğümüz her şeyin (nerdeyse) bütünüdür, insanlara bazı sorunlar verir, teknoloji; gerekilen insani her şeyi bize sağlamak, (çok var ellerim acıyor) insanlar; bizleriz, yaşadığımız yerin kıymetini bilmiyoruz ve sorumluluklarımızı yerine getirmiyoruz.

Sonuç; teknoloji olmazsa, hayat 1700’lere geri döner.

(Visited 33 times, 1 visits today)