Teknolojisiz Dünya

Teknoloji hemen hemen herkesin hayatıyla iç içe geçmiş durumda. Teknoloji derken sadece telefon veya bilgisayardan bahsetmiyorum. Arabalar, trafik ışıkları buzdolapları… Kısacası hayatımızın her yerinde teknolojik aletler var. Peki hiç düşündünüz mü, acaba teknolojik aletler bir anda çalışmayı bıraksalardı dünya nasıl bir hâle gelirdi?

Öncelikle trafik bir anda dururdu. Trafik ışıkları çalışmayı bırakır, insanlar şaşkınlık içerisinde arabalarından inerlerdi. Teknolojik hayata çok alıştığımızdan, insanlar arasında büyük bir şok olurdu. İletişim olmadığından insanlar iyice şaşırırdı ne yapacağını. Hatta ülkeler içinde kriz bile çıkabilirdi.

Zaman geçtikçe yemek sıkıntıları da çıkardı. İnsanların çoğu buzdolabı kullandığı için yemeklerin çoğu bozulurdu. Bir yiyeceği aldığımızda hemen yemek zorunda kalırdık. O yüzden ekonomik sıkıntılar da baş gösterirdi. Tarım elle yapıldığından sebze meyveler pahalanırdı ve ulaşılması zor olurdu. Yiyeceğimizi sağlasak bile evimizde rahat rahat oturamazdık. Evimizi ısıtamadığımız için yine çok sıkıntı çekerdik.

Uzun lafın kısası teknoloji olmasaydı hayat hiç olmadığı kadar zor olurdu. Şimdi bile ne kadar zor olsa bile…

 

 

(Visited 41 times, 1 visits today)