TEKNOLOJİSİZLİĞE ATTIĞIM ADIMLAR

Günümüzde teknoloji ilerledi. Bu teknolojinin olmadığı bir alanı düşünün. Sizce nasıl bir ortam olurdu? Bir yıl boyunca teknoloji yok, internet yok; daha doğrusu eskiden, anneannelerimizin ve dedelerimizin çocukluk zamanındayız ve teknolojiyi bir yıl boyunca geri getiremiyoruz.

Bir sabah uyandım, eski bir köy evindeydim! Ne olduğunu ilk başta idrak edemedim fakat sonra bir yıl teknolojinin olmadığını hatırladım. Evi gezdim, bizim teknolojili evimiz gibiydi ama öteki evden sadece iki farkı vardı: Eskiydi ve teknoloji yoktu. Bugün okul günüydü ve okulun nerede olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu. Eskiden okulumun olduğu yöne gitmeye karar verdim ve çantamı hazırlayıp yola çıktım. Yol biraz dağlık olsa da okulun yolunu bulmayı başardım. Okulum da eskiydi, akıllı tahtalar yoktu ve telefonlarımız olmadığı için telefon kutusu da kaldırılmıştı. Sınıfımı buldum ve ders başladı. Arkadaşlarım eski kıyafetler giymişti. Öğle yemeğinde tarlalardan toplanmış olan sebzelerden bir salata, çorba ve ıspanak yemeği vardı. Öğle yemeğini çok sevdim çünkü çok sağlıklı bir yemekti. Öğle arasının geri kalanında da bahçede arkadaşlarımla saklambaç oynadım. Akşam oldu, eve gittim, ödevlerimi yaptım ve yemek yedim. Akşam da ailecek puzzle yaptıktan sonra yattım.

Bütün yılım böyle geçti. Teknolojisizliğe alışmam biraz zaman aldı fakat alıştım. Bir yıl sonra da teknoloji biraz daha gelişerek geri dönmüştü!

(Visited 5 times, 1 visits today)