Telefon Numarası

Günlerden pazardı. Yeni uyanmıştım, telefonum çaldı. Telefonuma kayıtlı değildi. Telefona yetişemedim. Geri aradım ama meşguldü. Kahvaltı yaptım, üstümü giyindim ve dışarıda işim olduğu için dışarıya çıktım. Alış-veriş merkezine gittim. Gün içerisinde birkaç defa daha aradılar ama açamadım. Önemli olmasından korktum. Telefonuma bir mesaj geldi ama mesajın ne olduğu tam olarak görünmüyordu. İnsanlar çok garip davranıyor, olabildiğince telefonlarına bakmıyorlardı. Birkaç mağazaya girdim ve acıktım. En üst kata çıkıp yiyecek bir şeyler aldım.

    Alış-veriş merkezinden çıkıp eve gittim ve üstümü değiştirdikten sonra spor aletlerinin olduğu bir parka gittim. Yürüyüş yaparken aklım hep o gizemli numaradaydı. Benimle birlikte birkaç kişi daha spor yapıyordu. Telefonum çaldı ve tam açarken arkamdan bir kişi “Sakın o telefonu açma!” diye bağırdı. Dönüp “Neden?” diye sordum. Yanına gittim ve numarayı ona gösterdim.

   O numaranın insanları dolandırdığını ve kendisi açtığında onların dolandırıcı olduğunu anlayınca telefonu hemen kapattığını söyledi. İnsanlarında bu nedenle telefonlarına çok bakmadıklarını söyledi. Bende bir daha güvenmediğim numaraları açmadım.

(Visited 31 times, 1 visits today)