Telefon Numarası

Merhaba! Bugün size bir öykü anlatacağım. Bir varmış bir yokmuş. Ecrin adlı bir kız varmış. Ecrin uzun boylu beyaz tenli, zayıf ve gözleri çekik çok ama çok güzel bir kızdı. Bir de Bihter adlı, Ecrin’in en iyi arkadaşı. Bihter de Ecrin ‘in tam tersi fiziksel özelliklerine sahipti. İkisi de birbirlerine hediye almaya gitmişlerdi. Çünkü arkadaşlık yıl dönümleriydi. Ecrin hediyesini Bihter’e verdi. Bihter hediyesini açınca içinde şöyle bir not buldu:

“Sevgili Bihter;

Bu hediye’yi sana aldım. Arkadaşlık yıl dönümümüz için…

Bu hediyeyi büyük ihtimalle beğenirsin.çünkü bu hediyeyi geçen aydan beri çok istiyordun. Benim sana ne aldığım hakkında hiç bir fikrin yok değil mi? Sana bir ip ucu: Bu şey bilgi sayıyor. Bence şu anda anladın.”

Yazmış ve hediyeyi vermiş. Hediyenin içinden bilgisayar çıkmış. Bihter çok teşekkür etmiş. O da kendi hediyesini vermiş. Ecrin hediyeyi açtığında içinden kırmızı renkte bir kitap çıkmış. Ecrin kitabın 116. Sayfasını çevirdi. Karşısına el yazısıyla yazılmış bir cep telefonu numarası çıkmıştı. Ecrin ile Bihter merakla o numarayı aradı. Telefonu açan kişi bir kitap yazarıydı. Hem de çok ünlü bir kitap yazarı. Kitap yazarı çocukların onu aramasından dolayı çok mutlu oldu.

 

Derin Yaz Uçar, 3/A

(Visited 38 times, 1 visits today)