“TELEFONU AÇMA”

Evde oturuyordum. Galiba uyuyordum ama fark etmiyordum, ya da çok güçlü bir uyku sarhoşluğu içindeydim çünkü evde yanlız olduğumu fark etmiyordum. Bir bardak su almak istedim, çünkü canım istedi. Aslında susamamıştım, ama o anda isteğim dışı bir hırs ve hevesle mutfağa gittim. En azından öyle sanıyordum. Bir anda kendimi girişte buldum. Derken biri içeri girdi. Baktığımda ailemi gördüm. Onlar beni burada gördüklerine şaşırmışlardı ancak umursamadan odalarına gittiler. Ben de mutfağa gittim. Sarhoşluğum biraz geçmişti galiba çünkü mutfağı buldum.

Su içtikten sonra telefon çaldı. İçimden bir ses, “sakın telefonu açma” dedi. Sesi dinlemeden gidip telefonu açtım ve birisi evde yanlız olmadığımı söyledi. Bende ailemin evde olduğunu bildiğimi söyleyerek onu delirttim. Çok çabuk sinirlenmişti… Telefonu kapattım ve yeniden uyumaya başladım.

Gözümü açınca bir arabadaydım. Araba saatte 300 KM’nin üstünde olmalıydı çünkü dışarıdan çok güçlü bir uğultu geliyordu. Sonra şoför konuşmaya başladı. Sesi, telefondaki adamın sesiyle aynıydı. Ona nereye gittiğimizi sordum ve birden her yer kırmızı oldu. Ardından görüntü sallanmaya başladı ve lavlarla dolu bir yere geldik. Adam, şeytan olduğunu ve buranın cehennem olduğunu söyledi. Çok korktum. Sonra ne olduğunu ben de bilmiyorum. Şu anda odamdayım ve burnum bile kanamamış. Acaba rüya mıydı?

(Visited 44 times, 1 visits today)