Telefonu Açma

Bir evde bir abla ve bir erkek çocuk yaşıyormuş. Abla 12 erkek çocuk ise 11 yaşındaymış. İki kardeş birbirleriyle her konuda sürekli tartışırlarmış. Ama birlikte bilgisayar başında vakit geçirirken çok eğlenirlermiş.
Bir gün anne ve babalarının yürüyüşe çıktıkları sırada bizimkiler yine dalmışlar bilgisayara. İnternet’ te gezinirken bir telefon numarasının reklamını görmüşler. Reklamda verilen telefon numarasını aradıklarında hediye olarak bilgisayar oyunu verileceği söyleniyormuş. Fakat erkek kardeş bir gün haberleri izlerken, bu numaranın kötü kişiler tarafından kullanıldığını duymuş.
Kız kardeşi reklamdaki numarayı aramaya niyetlendiği sırada ” Bu kişiyi görürsen sakın açma! Telefonda bizi kandırıyor ve paramızı alıyormuş. Ablası demiş ki  “Amaaan dünyadaki milyon kişiden bulup ta bize mi denk gelecek.” demiş. Sonra karınlarının acıktığını anlayıp atıştırmalık bir şeyler yemek için mutfağa gitmişler. Tam bir şeyler yemeye başladıklarında telefon çalmış. Abla numaraya bakmadan telefonu açmak için hareket etmiş. Tama o sırada erkek kardeşi telefonun üzerindeki numarayı görmüş ve haberlerde söylenen numaranın aynısı olduğunu fark etmiş.
“Sakın o telefonu açma.” demiş erkek kardeş.
İkisi de haberlerde izledikleri bilgi sayesinde büyük bir tehlikeden kurtulmuşlar.

(Visited 27 times, 1 visits today)