Telefonunuz mu, Cüzdanınız mı?

Cep telefonunuz mu daha önemli yoksa cüzdanınız mı? Cüzdanınızın mi kaybolsa yoksa telefonunuz mu kaybolsa daha çok üzülürdünüz ? Telefonunuz kaybolsa içindeki bilgilerin gitmesine mi üzülürdünüz yoksa telefonun parasına mı ?

Telefonlarımız bizlerle birlikte birçok bilgiyi taşıyor bu taşıdıkları bilgiler başka kişilerin eline geçmesi durumunda size zarar verebilir. Bunun yanında cüzdanınızda taşıdığınız paralar, kredi kartları, kimliğiniz çalınması da size büyük zararlar verebilir. Benim için telefon daha önemli durumda çünkü cüzdanımda taşıdığım paralar büyük insanlarınki kadar fazla değil cüzdanımda önemli olan sadece kimliğim olduğu için ama bu büyük işlere sahip insanlar için değişiklik gösterebilir.  Taşıdıkları paralar çok büyük derecede ve kredi kartlarının şifresi bulunduğu taktirde çalan kişi büyük miktarda paralar kazanabilirler. Bunun dışında telefonlarında önemli bilgiler de taşımaktalar. Rusya Cumhurbaşkanı Putin, telefonundaki bilgilerin çalınması durumuna karşı telefon kullanmıyor bunu gibi birçok iş adamı veya önemli insanlar telefon kullanmamayı tercih ediyor. Telefon kullanan iç adamları için büyük ihtimalle cüzdanları daha önemli olabilir. Cüzdanlarını kaybetmemek için ne yaptıkları hakkında bir fikrim yok ama cüzdanlarını da çok iyi korudukları kesin . Büyük paralar sakladıkları o kredi kartlarının soyulması durumunda çalan kişiyi zengin edebilir, iş adamının da o kadar yıl kazandığı para bir hırsızı eline geçebilir ama telefonları sakladıkları bilgiler belki maddi durumdan çok daha önemli olabilir ve sizin başınıza maddi değerden fazla dert açacak şeyler gelebilir. Normal insanlar için herhalde cüzdanları daha önemlidir telefonlarında sadece fotoğrafları dışından sakladıkları bilgiler hayatlarını büyük derecede etkilemeyecektir bu yüzden böyle insanlar cüzdanlarına daha çok önem veririler. Bence cüzdan telefondan daha önemli telefonumda da cüzdanımda da sakladığım çok değerli şeyler olmasa da telefonum cüzdanımdan daha pahalı .

Artık insanlar için telefonlar çok işlevli hallere geldi insanlar kredi kartlarını telefonlarından kontrol edebiliyor hatta ödeme bile yapa biliyorlar bu yüzdün artık telefonunuzun kaybolması demek kredi kartınızın da kaybolması demek gibi bir şey oldu. Telefondaki bu uygulamalar sizden bir çok bilgi alsa da hırsızların bu bilgileri bulması çok zor olmayacaktır bence hem maddi hem de gizli bilgilerinizin saklanması için telefonlarınızla bu uygulamaları kullanamamanızı öneririm. Telefonlarınızdan sonuna kadar yararlanmak sizin de hakkınız ama bu başınıza kötü şeylerin gelmesini sebep olabilir. Telefonunuzun veya cüzdanınızın kaybolması durumunda kredi kartlarınızı iptal ettirin çünkü artık telefonunuzdan da bu bilgilere ulaşabildiklerini unutmayın.

(Visited 109 times, 1 visits today)