Tesadüf Beni Bulunca

Her insan kendisine yakın ruh eşini arar hayatı boyunca. Kimisi bunun hemen olmasını isterken kimisi aceleye getirmez. Bu tarz insanları oldum olası anlayamamışımdır. Benim gibi toplum içinde anlaşılması zor insanların ruh eşine çok ihtiyacı vardır. Aradığım ruh eşimin benle aynı yaşta olmasına gerek bile duymazken zevklerimizin aynı olmamasını daha çok göz önünde bulundururum. Çünkü isterim ki onun bana katacağı,hayatıma yeni bir renk ekleyeceği anılar olsun.

Merhaba Asel ben. Mutluluğu ararken tükendim. Herkese mutlu gözükmek için çabalarken yoruldum. İnsanlara derdimi anlatacak halim kalmadı. Beni üzen olaylara üzülmeye bile üşeniyorum artık. Her gün eve gidince ağlamaktan çok sıkıldım. Artık gerçekten mutlu olmak istiyorum. Nerden başlasam, hayatımı nasıl değiştirsem bilemiyorum. Tek bildiğim şey artık mutlu olmayı istediğim. İnsanların mutluluğuna eşlik etmek istiyorum artık. Herkesin yüzü gülerken mutlu rolü yapmaktan da bıktım. Anlayacağınız üzere hepinizin o nefret ettiği kişilikteyim artık. İnsanlar beni böyle görünce hiç iyi karşılamıyorlar ama ben artık bazı şeyleri yoluna koymak istiyorum. Gelecekte çok daha mutlu olmak için şuan temelleri iyi atmam lazım. Evet hayatımı hemen düzene sokamam ama bazı şeyleri en azından çabalamamız gerekir.

Öğleden sonraki ilk tenefüstü. Arkadaşlarım kantine inmişlerdi ve ben de bu sırada biraz kestirmeye başladım.Tam uykuya dalacakken ani bir sarsıntıyla uyanmama sebep olan ses bana seslendi. Gelen müdür yardımcısıydı. Beni yanına çağırdı ve bana sınıfımıza yeni biri geldiğini, onu okula alıştırmam gerektiğini söyledi. Sanırım aklıma ilk gelen soru bana mutluluğu öğretebilecek doğru kişi olup olmadığını düşünmekti. Belki o da yeni geldiği için adapte olmakta zorlanacaktı ve ikimiz de bu zorluğun üstesinden gelebilecektik. Daha fazla sorularla kafamı yormadan yeni gelen arkadaşı almaya gittik. Odaya girdiğimde kendimi çok parlak bir fener gözüme tutuluyor gibi hissettim. Bunun sebebi onun ihtişamından ötürüydü. Adını sormam gerekiyordu. Elimi uzattım ve kendi adımı söyledim. O karşılıklı olarak adını söyledi ve elimi sıktı. Adı Batuymuş. O kadar yakışıklı isme Batu koymak aşırı iyi fikir gerçekten. Ben daha da vakit kaybetmeden onu okula gezdiremeye başladım. Bu sırada birbirimizi tanımaya yönelik küçük çaplı sorular da sorduk birbirimize. Sorularıma verdiği cevaplardan çok değişik bir kişiliği olduğunu anlamıştım. Bir konuda ikimizin de farklı fikirleri olması bana onun hayatını öğenmemde yardım etti. Hatta ruh ikizim olabileceği yönünde iddialar atıyordum kendime. Sorduğum sorularla verdiği cevapları söyleyince duyduklarıma inanamıyordum. Yaşadıklarımız aynıydı. Tesadüfe asla inanmazdım. Ta ki beni buluncaya kadar.

(Visited 39 times, 1 visits today)