TEŞEKKÜRLER ATAM

TEŞEKKÜRLER ATAM

Sevgili Atatürk,

Ben Ege Saldırım, Beştepe Koleji 5.sınıfta öğrenciyim. Ben de milyonlarca çocuk gibi bir Atatürk Çocuğuyum. Sana bu mektubu yazmamın sebebi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bana ve çocuklara armağan ettiğin içindir.

            Sevgili Atam,

Sen çok çalışkan, cesur ve kahraman bir lidersin. Senin en önemli özelliklerinden biri de çocuklara önem vermektir. Bunun en önemli göstergesi, en büyük bayramı çocuklara armağan etmendir. 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) kuruldu. O gün, devletin yönetiminin halkın eline geçtiği gündür. Sen, çocukları çok sevdiğin için bu bayramı çocuklara armağan ettin. Çocuklar büyüdüğünde memleketi yönetecekler, bu nedenle çocuklar bir toplumun geleceğidir. Sen çocuklara şöyle söylemiştin: “Sizler, hepiniz geleceğin bir gülü ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizlersiniz…”  Geleceği düşünmeyen toplumların, geleceği dahi olamaz. Örneğin, şu an 11 yaşında olmama rağmen 7 yıl sonra oy kullanabileceğim ve hatta milletvekili bile olabilirim. İşte bu nedenle çocuklar çok önemlidir. Sen 23 Nisan Bayramını sadece Türk çocuklarına armağan etmedin, bütün dünya çocuklarına armağan ettin. Çünkü bütün dünya çocuklarını seviyordun. Ayrıca dünya çocuklarının büyüyünce barış ve kardeşlik içinde yaşamalarını istiyordun.

Sevgili Atatürk,

Sen benim kalbimde (yüreğimde) yaşayan birisisin. Şu an dünyada yaşamıyorsan dahi yüreğimizde yaşıyorsun. Canım Atatürk’üm seni çok seviyorum!

 

EGE SALDIRIM

5-B

 

 

(Visited 46 times, 1 visits today)