Teyzem ve Sırları

Kuş Adası’na teyzem Ayşe’yi görmek için dokuz saatlik bir yolculuktan sonra vardık. Kuş Adası’na gitme sebebim iklim çeşidini öğrenmek ve bazı fotoğraflar çekmekti. Ödevim için bunlar maalesef yetmiyordu, daha yapmam geren on üç tane ödevim vardı. Ayrıca teyzemi çok özlemiştim. Teyzem meteorolog olduğundan sosyal bilgiler öğretmenim beni görevlendirdi.

Teyzemin evi hep çok karmaşıktır. Çünkü evden çıktığında saat yedi buçuk, eve geldiğinde ise saat dokuz buçuk oluyordu. Ben de ondan daha çok evde durduğum için evi toparlamaya karar verdim.

Teyzemin çok gizli ve kimseyi sokmadığı bir odası vardı. Kilitli olduğundan bir anahtar bulmak gerekiyordu ve ben o anahtarın yerini biliyordum ama kendimi her zaman tutuyordum. Ama eninde sonunda her insanın yapacağı gibi kilidi açtım ve kapıyı açtığımda gördüklerime inanamadım. Bir sürü hukuk ile alakalı kitaplar vardı.

Teyzem zamanında anneanneme ve dedeme kendisinin hukuk okumasını istediğini söylerdi. Fakat anneannemin işine çok yarayan hava durumu ile ilgili mesleklere daha önem verdiği için teyzem de meteorolog olmuştu. Teyzem o zamandan bu zamana hiç fikrini değiştirmemiş. Ayrıca odasında bir hukuk diploması buldum. Teyzem gizlice hukuk okumuş ve bundan kimsenin haberi yok! Teyzeme gidip her şeyi anlattım ve onu cesaretlendirip anneannemin yanına gitmesine zorladım. Gitti ve her şeyi anlattı anneannem hiçbir şey  demeden teyzeme sarıldı. Teyzem çok mutlu oldu ve koşa koşa bana sarıldı.

(Visited 33 times, 1 visits today)