Tonton İsmet

Hayatta en çok istediğim şey bir kedi almaktı. Kedileri çok sevdiğim için annemle babamı kedi almaya razı etmeye çalışıyordum. “Anne sen de kedileri çok seviyorsun lütfen alalım.” dedim, ama annem “Yavrum evde balık var kedi alamayız yoksa kedileri gerçekten çok seviyorum.” dedi. Kedi almayı gerçekten çok istiyordum ve pes etmedim. Onlara “Sınıftaki herkesin kedisi var ve kedilerinden “Dünyadaki en güzel şey diye bahsediyorlar.” desem de kabul etmediler.

Sonunda doğum günüme bir ay kalmıştı ve bu benim heyecanlanmama yol açıyordu çünkü her yıl doğum günüme bir ay kaldığında bana doğum günümde ne istediğimi soruyorlardı ve benim cevabım hazırdı. Bana doğum günümde ne istediğimi sorduklarında “Kedi istiyorum.” deyince şaşırdılar. “Başka bir şey istemez misin?” diye sordu annem, “Hayır.” dedim. Sonra babam, “Tamam düşüneceğiz.” dedi ve heyecanla doğum günümü beklemeye başladım.

Doğum günümden bir gün önce annem “Hadi giyin yarım saate dışarı çıkmamız lazım.” deyince şaşırdım. Yolda bana her şeyi anlatacaklarına söz verdiler. Arabaya bindiğimizde annem “Bunu duymaya hazır mısın?” dedi. Bende “Evet.” deyince devam etti “Bir kedi sahipleneceğiz.” dedi. Çok mutlu oldum. Sonunda bir binanın önüne geldik. Binanın önünde bir kadın vardı ve kadının elinde bir kafes vardı. Kafesin içinde ise beyaz, bir gözü mavi bir gözü yeşil bir kedi vardı. Sahibinin anlattığına göre bu kedi bir Van kedisiymiş ve Van kedileri sağır olurmuş. Kedinin ismini sorduğumuzda “Tonton.” dedi. Kediyi alıp eve geldik. Kediye yeni bir isim daha koymak istiyorduk. Babam “Madem kedi sağır o zaman biz de bu kediye İsmet ismini koyalım.” dedi, kabul ettik.

Böylece Tonton İsmet isimli bir kedimiz oldu ve benim de hayalim gerçekleşmiş oldu.

(Visited 78 times, 1 visits today)