Black and white conceptual image.Man is running out of the tunnel into the light. Motion blur. He is determined to get out of darkness into the light. There is hope and determination.

Toz Pembe Sorunlar

Gökyüzünün toz pembe rengini aldığı bir akşam saatinde kendimi düşüncelere dalmış bir şekilde buldum. Hayatımdaki tüm sorunları düşünmeye başladığımda fark ettim ki bütün bu sorunları kafamda büyüten benmişim. Sonra bir karar aldım, söylenenlere kulak asmayacak ve canım ne isterse onu yapacaktım. Sabah olduğunda sanki yeniden hayata başlıyormuş gibisinden bir heyecanla uyandım ve işe gittim. İşe gittiğimde oradaki arkadaşlarım davranışlarımdaki değişiklikleri fark ettiklerini söylemişlerdi ama onlara kulak asmadım zaten aldığım kararların bir tanesi de bu değil miydi? Bir süre kafama ne eserse onu yaptım. Yapmaktan korktuğum bir çok şeyi de bu sayede yapabildim. Özgüvensiz olduğum tüm konulardan kurtulmamı sağlamıştı.

Başlarda çok hoşuma gitmişti bu durum. İşe geç gidiyordum, akşam eve geç gidiyordum ve tam olarak umursamaz bir insan haline gelmiştim. Hayatımda devam eden bir çok sorun vardı fakat ben bu sorunları görmezden geldiğim için bana sorun gibi gelmiyorlardı. Bir süre sonra annem de bu durumumu fark etti ben çok mutluydum fakat karşımdakileri kırmaya başlamıştım. Annemle ettiğimiz küçük bir kavgada anneme çok ağır laflar söylemişim. İnsanları kırdığımı çok geç fark ettim. Bir gün dedim ki neden bu şehirden biraz uzaklaşmayayım? Zaten işten atılmıştım ve bu şehirde etrafımda ailem dışında kimse kalmamıştı. Valizimi hazırlamaya başladım ve yola çıktım. Yoldayken çok düşündüm, bunları yapmak sorunlarımı görmezden gelmemi sağladı ama etrafımdaki herkesi benden uzaklaştırdı. Bu nedenle eski halime dönmenin en iyisi olduğunu düşündüm. Kendime geldiğimde havaalanındaydım ama gitmekten vazgeçmiştim çünkü burada kalıp her şeyi düzeltmem gerekiyordu. Önce annemle aramı düzeltmekle başladım. Gittim ve ondan özür diledim.

Arkadaşlarımla da aramı düzelttikten sonra yeni bir iş aramaya çıktım. Neyse ki o gün şansım yaver gidiyordu. Hemen iş buldum. Bu yaşadığım kötü zamanları bir arkadaşıma anlatırken bana ağır bir depresyon geçirmiş olabileceğimi söyledi ve bir psikoloğa gitmemi istedi. Onun tavsiyesi üzerine psikoloğa gittim ve sorunlarımı görmemek için kendimi bunalıma soktuğumu öğrendim. Psikoloğum bana sorunlarımı bunalıma girmeden nasıl çözebileceğime dair bir kaç tavsiye verdi. Artık eskisinden daha sorunsuz ve mutlu hissediyordum çünkü hayatım tamamen düzene girmişti.

 

(Visited 3 times, 1 visits today)