Tuhaf Bakışlar

 İşte o an salon sessizliğe büründü, bütün bakışlar üzerimdeydi.Herkesin benden haber almak anlamında bir beklentisi vardı. O an gerçekten üstümde çok fazla yük vardı.Belki de anlatmaya en başından başlamalıyım. Ben Marin, gerçekten çok büyük bir holdingde çalışan sıradan bir kadınım en azından öyle olduğumu sanıyordum.Holdingde işler gayet iyi gidiyordu zaten iyi de gitmeliydi erkek arkadaşımın babasının holdingiydi sonuçta ve erkek arkadaşım  Demir’in babasını gözüne girmeliydim ve bu olağanüstü derecede zordu.Çünkü çok ukala ve herkese tepeden bakan bir adamdı Bora Bey. Her şey gayet iyiydi ilk başlarda sonra rakip firmamız bizi ifşa edebilecek bir şey buluşmuştu. Cidden bu bizi bir ton borca sokup batıracak bir şeydi. O dönem başımıza gelebilecek ne varsa gelmişti. Demir bana evlenme teklifi etmişti, teyzem ciddi derecede hastalanmıştı ve babamın elli yıllık şirketi borca girmişti ve tabi ki birde bu olay var. İfşa edecekleri kamera kayıtları gerçekten çok fena olurdu.

    Kamera kayıtlarında Bora Bey araba kullanıyordu ve biraz -baya- sarhoştu. Önüne bakmadan küçük bir kızı ezmişti. Öldürmüştü işte onu belliydi fakat kızın cesedi bulunamamıştı.Ne yapabileceğimizi bilmiyordum. Çalıştığım holdingde ayakkabı üretip satıyorduk ama gerçekten çok iyi iş yapıyorduk ve piyasada önemli bir markaydık. Bora Bey bu kamera kayıdı olayını bana ilk söylediğinde çok büyük bir şoka girmiştim. Babamın polis olduğunu biliyorlardı ve annem ise bir avukattı. Bora Bey’in benden beklentisi o an olmuştu ve yapmamı istediği şey polisleri arabadaki adamın Bora Bey olmadığına inandırmaktı nasıl yapacaktım bilmiyorum gerçekten. O yüzden bu suçu üstlenebilecek birine ihtiyacım vardı. Yani beni illegal işlerinde kullanıyordu ! Ama yapmak zorundaydım işte, Demir’ e çok aşıktım babasının gözüne girmem gerekiyordu mutlu bir aile ortamı kurabilmek için çünkü aynı zamanda yanlışlıklada olsa hamileydim. Sonrasında nasıl yaptığımı ben bile gerçekten anlamasam da birini bulmuştum, it kopukların olduğu bir mahalleye giderek suçu üstlenecek kişiye biraz şirket parasından teklif ettim ve hemen kabul etti. Zaten hızlı olmalıydım görüntüler polisin eline gitmeden bu işi halletmeliydik. Her şey son ana kadar gayet iyi gidiyordu lakin son anda tuttuğum adam bunu yapamayacağını oğlunun doğduğunu söyledi. İşte bu çok kötü olmuştu çünkü görüntüleri rakip firmamız polislere vermişti bile. Son kalan seçenek Bora Bey’i yurtdışına kaçırmaktı, hapis yatmak istemiyordu. Aslında o işlemi başka bir kıza vermişti ilk başta ama sonra kız beceremedi ve kovuldu. Sonra bu işte bana düştü. İlk başta yine Bora Bey’i İtalya’ya uçurmayı becermiştim. Bora Bey, İtalya’ya gittiğinde tüm ailesi holdinge gelmişti çünkü yeni bir ürün çıkartmıştık  onun lansmanı vardı o gün ancak onlar bu durumu bilmiyordu ve bilmemeliydiler.

   İşte o an polisler de gelmişti ve gerçekten Demir de ben de ne yapacağımızı şaşırmıştık. Demir polisleri toplantı salonuna çağırmıştı o sırada meraktan tüm aile bireyleri de bizimle birlikte toplantı salonuna girdiler. Tam o sırada o kadar beklenmedik bir telefon çağrısı geldi. Hızla telefonu açtım ,işte o an salon sessizliğe büründü, bütün bakışlar üzerimdeydi ve arayan babamdı. Hızlıca ne olduğunu sordum, bana bi iyi bir kötü haberim var demişti ve meraktan daha fazla bekleyemecek dereceye gelmiştim, şiddetle neler olduğunu, hızlıca söylemesini istemiştim çünkü babamın ses tonundan belliydi ciddi bir şeyler olduğu. Bana söylediği iyi olan şey Bora Bey’in öldürdüğünü sandığımızın kızın ölmemiş olmasıydı. Kötü haber Bora Bey’i bulup yanlışlıkla polis ekiplerinin onu öldürdüğüydü. Tahmin edilebileceği gibi Demir yıkılmıştı. Kimse ne yapabileceğini bilmiyordu o durumda.

     

(Visited 37 times, 1 visits today)