Tek İşleri Güldürmek

Bugün güldüren mesleklerden bahsedeceğim. Bu meslekleri gerçekleştirenler insanlık adına komiklik yapmayı tercih etmişlerdir.

Dört güldüren meslek seçtim. İlk olarak Youtuberlıkdan bahsetmek istiyorum.

1) YOUTUBER:

Youtuberlık yapan insanlar izleyenleri güldürür ve bundan para kazanırlar. Bana göre en iyi mesleklerden biridir. Komiklik yapıp oyun oynayarak para kazanmak  gayet mantıklı. Youtube’da en ünlü olan ve en fazla aboneye sahip olan bireysel kanal PEWDİEPİE’dır.

pewdiepie ile ilgili görsel sonucupewdiepie wallpaper ile ilgili görsel sonucu

PewDiePie’ın yanı sıra Smosh, Markiplier (Favori Youtuberım), Jacksepticeye ve CinnamonToastKen gibi kanallar da Youtube’dan iyi para kazanmaktadır.

jacksepticeye ile ilgili görsel sonucumarkiplier ile ilgili görsel sonucusmosh ile ilgili görsel sonucucinnamon toast ken ile ilgili görsel sonucu

 

Türkiye’de de ünlü Youtuberlar vardır. Mesela Enes Batur, Orkun Işıtmak, Ruhi Çenet, Alper Biçen gibi.

enes batur ile ilgili görsel sonucuorkun ışıtmak ile ilgili görsel sonucu

Kısaca Youtuberlar oyun oynayıp eğlenerek para kazanırlar.

2) PALYAÇO:

İnsanlar palyaçoları komik bulup onlara gülerler ama bence komik değil iticiler. Palyaçolar kendilerine değişik makyajlar ve yüz boyaları yaparak insanları güldürmeye çalışırlar. İşlerinde de başarılıdırlar ama insanlar palyaçolara neden gülerler hala anlamış değilim. İnsanların palyaçolardan çekinmeleri ile ilgili bir araştırma yapılmış ve sonucunda insanların tanımadıkları şeylerden korktukları ortaya çıkmıştır. Palyaçolar yüzlerini kapatırlar ve tanınmaz hale gelirler. İnsanlar da bu yüzden palyaçolardan korkar çünkü nasıl bir yüzleri olduğunu ve nasıl kişilikleri olduğunu bilmezler.

palyaço ile ilgili görsel sonucuİlgili resim

En sevmediğim palyaçolardan biri de McDonald’s maskotu olan Ronald Mcdonald’tır. McDonald’s a çocukları çekmek için yapılsa da bence birçok çocuğun orada yemek yememe sebebi Ronald Mcdonald’tır. Sadece resme bakın ve bu sizi McDonald’s yemekten soğutacaktır.

ronald mcdonald ile ilgili görsel sonucuronald mcdonald ile ilgili görsel sonucu

3) STAND UP:

Türkiye’de de ünlenmiş olan stand up çoğu kişiyi güldüren ve eğlendiren bir meslektir. Türkiye’ de stand up denilince akla ilk olarak Cem Yılmaz gelir. Doğal bir espri yeteneği olduğu için bu konuda ünlenmiştir. Türkiye’de olduğu gibi diğer ülkelerde de ünlenmiştir. Stand Up doğaçlama olarak yapılan espriler ve anlatılan hikayelerle insanları eğlendirmeye yönelik olan eğlenceli bir meslektir.

cem yılmaz ile ilgili görsel sonucu

4) PANDOMİMER:

Benim için pandomimerlık de palyaçoluk gibi iticidir. Söylediğim gibi insanlar yüzlerini göremedikleri şeylerden çekinirler. Pandomimerlar palyaçolardan daha korkunç olabilirler çünkü ses çıkarmadıkları için onların seslerini de bilemezsiniz ve onlara olan güveniniz azalır ve onlardan daha çok çekinmeye başlarsınız. Konumuz komik olan meslekler biliyorum ama bazı insanlar pandomimerları komik bulduğu için onlara da yer vermek istedim.  Aşağıda eklediğim görsele bir bakın pandomimerların komik olup olmadığını bir daha düşünün.

PANDOMİM ile ilgili görsel sonucuPANDOMİM ile ilgili görsel sonucu

Yine de iyi ki güldüren meslekler var.

(Visited 498 times, 1 visits today)