TÜRKİYE GEZİ PLANI

Sevgili Anna,

Türkiye’ye geleceğin için çok heyecanlıyım. Çok güzel bir gezi planı yaptım ve uygulamak için sabırsızlanıyorum. Seninle de bu planı paylaşmak isterim. Sen de ona göre hazırlık yapabilirsin. İşte planımız :

İlk olarak seni İstanbul Havaalanından alacağım. Yanlış hatırlamıyorsam uçağın saat 10.00 da geliyordu. Yanlış biliyorsam beni lütfen düzelt. Her neyse, uçaktan inince aç olacağını düşünüyorum o yüzden ilk önce güzel bir serpme kahvaltı yapalım. Bayılacaksın eminim. Hiç kusura bakma yoldan geldin yorgunsun diye seni dinlendiremem çünkü bir hafta bize zar zor yetecek. Oradan Dolma Bahçe Sarayı daha sonra Ayasofya müzesi ve kapalı çarşı.

2. gün yine İstanbul’dayız bu sefer yine kahvaltıdan sonra Topkapı Sarayı ve Yerebatan Sarnıcı. Burası 542 yıl önce restore edilmiş ve çok otantik bir yerdir. Ayrıca İstanbul’un gece hayatı da çok renklidir o yüzden seni 1. gündeki gibi erken yatırmayacağım. Gece olduğu zaman Taksim meydanına gideceğiz.

3. gün İzmir’e gidiyoruz orada sana kesinlikle bir Türk tatlısı olan lokma yedireceğim. Sonra çok güzel saat kulesinin de olduğu Konak Meydanına gideceğiz sonra da Büyük İskender’den kalma Kadife Kaleyi gezeceğiz.

İzmir’de iki gün kaldıktan sonra geriye kalan üç günü senin doldurmanı istiyorum. İstediğin herhangi bir şehre gidebiliriz ama ben Gaziantep’e gidelim derim. Orada Zeugma var ve yemek kültürü çok gelişmiş.

Heyecanla bekliyorum!                                                                                                                                                 Serra

(Visited 72 times, 1 visits today)