Otomatik taslak
Otomatik taslak

Türkiye’de Sanat

 

Ülkemizde sanatın yeteri kadar yaşatılmadığını, önemsenmediğini düşünüyorum. Ne yazık ki bu bir gerçek.Ülkemizde sanatı, tiyatroyu, müziği, dansı, baleyi  önemseyen okullar, kurslar, sanat akademileri var fakat yeteri kadar değil.Ülkemizde sanatı yaşatmak, geliştirmek için paradan önemli ve paradan önce olan şey insanlarda sanat sevgisini ve sanat bilincini geliştirmek. Ne yazık ki ülkemizde sanata karşı gelen zihniyetler var. “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” M.Kemal, başöğretmenim çok doğru söylemiş.Sizlere Ankara’da sanata değer veren akademiler, okullara örmek vermem gerekirse başta benim sanat okulum olmak üzere Okul Serhat Kılıç, Ankara Akademi Sanat, Hayal Sahnesi…

Sizden istediğim şey zor değil.Mesela telefona bakmaktansa,Zamanınızı verimli, sanatla geçirerek tiyatroya, müzikallere gidin.Sanata değer verin, sanatı yaşatın.

Bence sanat bir insanın nabzıdır,kitap okumaksa vücuda iyi gelen bir besin gibidir.

Ülkemizde sanatın neden gelişmediğini ama diğer ülkelerde neden geliştiğine bakacak olursak umutsuzluk, karamsarlık kavramları bu sanatsızlığa en büyük iki destekçi.Mesela bir akşam güzel bir tiyatro oyununa iki bilet alın. En yakın arkadaşınızla ya da annenizle gidin. Sanat,sevgi,okuma paylaştıkça çoğalır.

Sanat,sanat,sanat… Bizi biz yapan,ülkeyi ilerletecek en önemli unsurdur.

Herkese sanat dolu, sevgi dolu bir hayat diliyorum!

(Visited 62 times, 1 visits today)