Üç Anı

Doğum günüme son bir gün kalmıştı. Doğum günümde pastalar kesilecek ve hediyeler açılacaktı. İşte o gün gelmişti. Arkadaşlarımın gelmesine sadece iki saat kalmıştı.

Bir an kapı çaldı, ellerinde büyük poşetlerle gelen arkadaşlarım beni çok şaşırtmıştı. Fakat bir arkadaşım hariç. Onun elinde küçük bir hediye paketi vardı. Pastalar kesildi ve sıra benim en sevdiğim an olan hediye paketlerini açmaya geldi. İlk önce büyük kutulardan başladım açmaya. Onların içinden güzel oyuncaklar çıkmıştı ve hepsini çok beğendim. Sıra geldi en küçük hediye paketini açmaya. Aslında çok merak ediyordum. Sonra paketi elime verdi arkadaşım. İçine baktığımda bir küçük kavanoz gördüm. Önce anlam veremedim. Sonra içinden 3 küçük renkli boş kağıt çıktı. Sonra arkadaşım yanıma gelip bana dedi ki, bu renkli kağıtlara en güzel üç anını seçip yazmalısın ve tekrar gerçekleşeceğine inanmalısın dedi. Bu renkli kağıtlar farklı üç anımı temsil ediyormuş. Ben de iyice düşünüp tekrar yaşamak istediğim üç anıma karar verdim. Birinci kağıda “Akdeniz’de ailemle birlikte gemi turuna çıkmak” yazdım. İkinci kağıda “Wonderland’a(büyük lunapark) tekrar gitmek” yazdım. Üçüncü kağıda ise “Antalya’da bulunan Sapadere Kanyonu’na gitmek” yazdım.

Sonra bunları kavanoza koydum, içlerinden hangisini alırsam o anıyı tekrar yaşamaya başladım. Bu, müthiş güzel bir şeydi. O anı hiç unutamam.

(Visited 15 times, 1 visits today)