Üç Anı

Bugün sizlere doğum günümde hediye gelen bir vazonun içindeki üç anıyı anlatmak istiyorum.

İlki kuzen tatili:

Bir bayram öncesiydi, yazın tatil için anneannemlere Tarsus’a gitmiştik. Orada da Namrun Yaylası var.  Yazları biraz orada biraz da Mersin’de yazlıkta kalıyorduk. Teyzemler de o bayram tatile gitmeye karar verdiler. Kardeşim çok küçük olduğu için annemler gitmediler ama teyzem, yani Emel ve Orçun benim de gelmemi istediler. Tabii ki de kuzenim Beren de çok istedi benim gelmemi. Ve tabii ki de annemler de kabul ettiler ve hazırlıklara başladık.

O akşam hiç uyumadık kuzenimle heyecandan.  Sabah 5 gibi teyzem ve Orçun bizi kaldırdılar. Kıyafetlerimizi giyindik ve arabaya bindik. Yolda heyecandan hiiiç  uyumadık. Sürekli sohbet ettik. Yemekler yedik ve sonunda otelimize vardık. İlk önce giriş işlemleri yapıldı ve kalacağımız odamıza gittik. Hemen mayolarımızı giyindik ve havuza indik. Yemekler, içecekler, dondurmalar… Her şey çok güzeldi.

Akşam olunca banyo faslı ve sonra yemek yemeye indik. Teyzem bizi tatil boyunca yemek konusunda serbest bıraktı. Yani normalde tatlı, ıvır zıvır sınırlı yeriz ama o tatilde biraz serbesttik. Yemekten sonra Kids Clup’ a gittik. Çok eğlendik ve çok yorulmuştuk. Odamıza çıktık, uyuduk.  Sabah olunca mayolarımızı giyinip yeni güne başladık. Kids Clup’ ta kurabiyeler yaptık, öğleden sonra ilk kez golf oynadık. Günlerimiz böyle mutlulukla, eğlenceyle geçti. Ve son gün kahvaltıdan sonra dönüş yoluna çıktık.  İşte bu tatil hiç unutamadığım tatillerimden birisiydi.

İkincisi okulumun ilk günü:

Sabah büyük bir heyecanla uyandık. Anneannem de gelmişti Tarsus’tan. Önce güzel bir kahvaltı yaptık ve üzerimizi giyindik. Ben en sevdiğim kıyafetlerimi giyindim. Kardeşim daha  çok küçüktü. O uyandı ama üstünü değiştirtmedi ve annem de kardeşimi pijama ile okula getirmişti. Okulda herkes sınıfının sırasına girdi ve uzun konuşmalardan sonra birinci sınıflar için hoş geldiniz pastası kestiler ve Buble Show yaptılar ve müzikle biraz eğlence yaptılar. Sonra sınıflarımıza girdik, sıralarımıza oturduk. Ailelerimiz de bizimle beraber sınıfa geldiler. Resimler çekildik, sıralarımızda bizi bekleyen çiçekler ve balonlar vardı. Çok güzel ve heyecanlı bir gündü. Sonra aileler gitti ve biz Yaşar Öğretmenimizle sınıfta kaldık. İlk dersler Yaşar Öğretmenimle tanıştık. İlk gün boyama yaptık, şarkılar söyledik ve çok çok güzel bir gün olarak okulumuza başladık ve o gün de  benim en mutlu olduğum günlerimden birisiydi.

Üçüncüsü 7 yaş doğum günüm:

30 Nisan benim doğum günüm  ve o yıl babamın şirketinin bahçesinde kutlamaya karar verdik. Annem çok güzel bir plan yaptı. Ben istediğim ve sevdiğim arkadaşlarımın listesini anneme verdim. Annem de arkadaşlarımın annelerini aradı ve davet etti. Onlar da kabul ettiler. Doğum günümün konsepti kostüm partisiydi ve annem arkadaşlarımın da kostümlerle gelmelerini söyledi. Annem bir de eğlenmemiz için bir animasyoncu abla ayarladı. Yiyecekler, içecekler, bir sürü lezzetli şeyler yaptı annem. Babam çok güzel bir pasta yaptırdı. Herkes geldi. Animasyoncu abla çok eğlendirdi bizi. Yüz boyaması yapıldı ,oyunlar oynandı, resimler çekildi, yiyecekler yendi ve çoook güzel bir gün geçti. Bu doğum günü de benim en sevdiğim doğum günü oldu.

(Visited 17 times, 1 visits today)