Üç Başlı Ejderha

Hayatta başınıza neler geleceğini bilemezsiniz. Özellikle bu an sizin doğum gününüz ise. Çünkü bu bir doğum günü ve her türlü sürprize açık olmanız lazım.

O gün 17.yaş günümdü ve heyecanlı bir şekilde aşağı inmiştim. Annem doğum günüm için çok özel bir kahvaltı hazırlamıştı. Kahvaltımı bitirdikten sonra hazırlanmıştım ve arkadaşlarımla kutlama yapmak için dışarı çıkacaktım ama kapının önünde bir paket vardı. Hediye paketini açtığımda şok oldum. Paketin içinde üç tane ejderha kafası olan bir broş vardı.Bu broş bir yerden tanıdık geliyordu ama anlayamamıştım. Daha sonrasında bu broşu odama götürdüm ve incelemeye başladım. Bir anda o broştan kırmızı bir ateş çıkmaya başladı. Uyandığımda kendimi bir yatakta buldum ve kıyafetlerim çok farklıydı ama bu yerde farklıydı çünkü bu yer sallanıyordu yüksek ihtimalle bir gemideydim. Kalkıp güverteye çıktığımda hiç görmeyi beklemediğim birini gördüm Daenerys Tagrayen’ı gördüm. Gümüş rengi saçları ve mor gözleriyle bana bakarak ‘’Yaverim, buraya gel” dedi, ilk başta başta bana seslendiğini düşünmedim ama bana bakarak sesleniyordu. Sadece etrafa tüm şaşkınlığımla bakıyordum çünkü karşımda gördüğüm üç tane ejderha ve Ejderhakayasıydı. Karaya ayak bastığımızda bana buraları görüyor musun diye sormuştu ben de evet majesteleri demiştim. O ise bana bizim olanı almaya geldiğimizi söylemişti. Ejderhakayasına yerleştikten sonra paketten çıkan broşu kıyafetimden çıkardım ve yeniden evimde uyandım o zaman anladım ki bu broş beni bir şekilde Westeros’a yolluyordu ama orada geçirdim bir gün burada geçirdim bir dakikaya eşitti. O sırada ise şunu anladım eğer ben dünyalar arası geçiş yapabiliyorsam Westerosun kaderini de değiştirebileceğim anlamına geliyordu. Bir daha westerosa döndüğümde büyük savaşa hazırlanıyorduk. Büyük bir filo kralın şehrine doğru yola çıkmıştı. KralınKralın şehrine vardığımızda çok büyük bir saldırı ile savaşa başlamıştık hey yerde kan, gözyaşı ve bir sürü ceset vardı ama savaşa en büyük darbeyi vuran Drogon’un ateşiyle surları yakmasıydı.

En sonunda Cersei lannister ve kardeşi ölmüştü ve taht odasına doğru gidiyorduk. Burada Jon Snow’un Daenerys’i öldüreceğini biliyordum ama onu öldürmeden önce buna engel oldum ve Jon Snow’u durdurdum. Fakat bu broşun bilmediğim bir yönü vardı o da zaman iki evren arasında daha farklı olduğu için normal zamandan iki yıl daha büyüktüm ve biyolojik olarak on dokuz yaşına gelmiştim normal dünyada. Aynı zamanda bu broş normal dünyada olmaması gereken şeylere de yol açıyordu. Mesela yaz ayında kar yağması gibiydi ama bir karara varmam gerekiyordu ya bu broşu yok edecektim ya da iki boyut arasında yolculuk yapıp sorunlar yol açmaya devam edecektim. Ben bu broşu yok etmenin bir yolunu bulacaktım ama öncelikle Westerosta ki bazı işleri düzeltmem lazımdı. İlk olarak savaş sonrası yeni kurulacak düzende bana Menzil topraklarının ve yüksek bahçenin lordu ünvanını vereceklerini söylemişlerdi. BendeBende tabii ki de bu teklifi kabul ettim tek yapmam gereken ise benden sonra bu toprakları yönetecek bir varis bulmaktı. Neyse ki bu en kolayıydı ama bu benim orada 10 yıl geçirmeme sebep oldu ve bir bahane bularak Westerostan ayrıldım.

Normal dünyaya döndüğüm zaman bu broşu parçaladım ve yaktım. Bu da bizim dünyamız ile Westerosu sonsuza kadar birbirinden ayırmak demekti. Çünkü bu her iki dünya için de iyi olacaktı eğer bu iki dünya ayrılmasaydı birisi mutlaka benim yabancı olduğumu anlayacaktı ve bu her iki tarafı da tehlikeye atacaktı ama özleyeceğim bir şey olacak o da yedi krallık ve Westeros’u canlı bir şekilde bir daha göremeyecek oluşumdu.

(Visited 155 times, 1 visits today)