Uçak Maceram

Merhaba benim adım Selen.9 yaşındayım ve ilk defa ailemle birlikte Amerika’ya gideceğim bu benim ilk uçak yolculuğum olacak ve 15 saat olması beni daha çok heyecanlandırıyor.Uçağı seveceğimi düşünüyorum fakat ablam önceden uçağa binmiş ve uçağı hiç sevmiyor bu sebepten dolayı bende biraz korkuyorum.

Fakat babam ablamın uçağı sevmediğini bildiği için bileti uçağın en iyi sınıfından almış. Bu yüzden her akşam ablamla beraber o sınıfın videolarını izliyoruz ve çok güzel olduğunu görüyoruz.

Ve sonunda 3 ay geçti ve Amerika’ya gideceğimiz gün geldi çattı. Uçağımız sabah saat 06.00 daydı ve biz gece 3 3’te kalktık ve havaalanına doğru gitmeye başladık sonunda ulaştık ve uçağımıza bindik biz ablamla yan yana oturduk ve usulca uçağın kalkmasını bekledik.

Uçağımızın kalkmasına 10 dakika kalmıştı ve kaptan pilotumuz konuşma yaptı adını,hava şartlarını ve oraya ne kadar sürede ulaşacağımızı anlattı ve pilotun sesi ablama da bana da çok güven verici geldi.

Uçağın kalkmasının ardından üç saat geçti ve hava iyice aydınlandı herkes pencereleri sonuna kadar açtı ama bir sorun vardı bütün hostesler ve hostlar panik içerisinde etrafta dolanıyorlardı ve bende çok korkmaya başladım kafamda bir sürü şeyler dolaşıyordu uçağın düşeceğini düşünüyordum ve sonra pilotumuzdan bir açıklama geldi ve yarımcı pilotumuz pilotumuzun kalp krizi geçirdiğini ve onu kaybettiğimizi söyledi. O anda içimi bir korku sardı ve içimde çok korku dolu anlar yaşadım içim ürperdi.

 

(Visited 24 times, 1 visits today)