Uçaktaki Tehlike

Ozan,birbilim insanıydı. Antarcio adında bir bakteriyi araştırıyordu. Bu bakterinin adının Antarcio olmasının sebebi, Antarktika’ da bulunmuş olmasıydı. İnsan sağlığını tehdit eden asit gibi her şeyi eriten bir bakteriydi. Ozan’ın bu bakteriyi inceleme sebebi dünyada hiçkimsenin daha önce incelememiş olmasıydı. Ozan Fransa’da yaşıyordu. Antarktika’ya gitmek için Birleşmiş Milletler’den izin almıştı. Gidiş biletini de bu sebepten kendisine göndermişlerdi.

Ozan’nın Antarktika’ ya gideceği gün gelmişti. Kahvaltısını yapıp havalimanını yolunu tutmuştu. Oraya doğru giderken yoğun güvenlik önlemleri vardı. Güvenlik önlemleri onu endişelendirmişti. Kendi uçağına doğru ilerledi. O an için bir sorun yoktu. Uçağa bindi, koltuğuna oturdu. Uçak hareket edeceği zaman uçağın havalanmasına izin vermediler. Uçağın içerisinde bir teröristin olduğunu söylediler. Terörist, Ozan’ın oturduğu koltuğun yanındaydı. Ozan’ı esir almıştı. Ozan korku, heyecan ve Antarktika’ya gidemeyeceğinden dolayı üzüntü içerisindeydi. Teröristin amacı, Ozan’ın bulduğu Antarcio adlı bakterinin bilgilerini almaktı. Dünyada yaşayan insanların sağlığını tehdit eden bakteri çok önemliydi.

Polisler baskın yaparak teröristi etkisiz hale getirmişlerdi. Ozan‘ı kurtarmışlardı. Ama Antarktika seferi daha sonraya kalmıştı. Ozan durumu anlatmak için yetkili kişileri aramıştı. “Uçağa bindiğimde yapılan anonsla irkildim. Duyduklarıma inanamadım. Uçakta bir terörist Antarsio bakterisinin bilgilerini çalmaya çalışıyordu. Polisler engelledi. Ama seferimiz iptal oldu.” diye açıklamada bulundu. Herkes bu duruma çok üzülmüştü. Ama bilgilerin kaybolmadığına çok sevindiler.

Ozan bir gün içerisinde bunları yaşadığına inanamıyordu. Allahtan her şey yoluna gitmişti. Projesini bir gün sonra gerçekleştirmek üzere evine döndü.

 

Image result for bakteria

Image result for scientist

(Visited 39 times, 1 visits today)