Ucuz Kurtuldum

ilk uçak kazası

Ucuz Kurtuldum

Cumartesi sabah erkenden kalkmıştım çünkü heyecanım uyumama izin vermiyordu.İlk defa uçağa binecek ve sevdiğim bir arkadaşımın yanına tatile gidecektim. Sevinç, heyecan, telaş… hepsini yaşıyor ve bir yandan da son kez çantamı kontrol ediyordum.

Saat akşam yedideki uçağım için trafiği de hesap ederek saat beşte yola çıktım.1 saatte havaalanına varmayı ve kalan 1 saatte ise uçağa biniş işlemlerimi yaptırmayı planlıyordum. Taksiye binip biraz yol aldıktan sonra  trafiği gördüğümde tatlı heyecanım korku dolu bir heyecana dönüştü.Gecikerek  bu ilk  olacak deneyimimi yaşayamamaktan korkmuş ve çok üzülmeye başlamıştım.Tam da düşündüğüm gibi oldu ve uçağı kaçırdım. İçimi üzüntü, stres, ağlama duygusu ve öfke kaplamıştı.Eve dönüp yeniden plan yapmaktan başka bir çarem yoktu çünkü  yakın bir  saate ve güne başka bir bilet de bulamamıştım. Eve gelince ilk iş arkadaşıma haber vermek ve beraber bir hafta sonrasına yeniden plan yapmak oldu.Daha sonra rahatlamak için bir kahve yaparak televizyonun karşına geçtim.O sırada dinlediğim haber şoka uğramama neden oldu.Kaçırıp binemediğim uçak kalkış sırasında yaşadığı bir arıza nedeni ile düşmüştü.Hem hayatını kabedenler hem de yaralananlar vardı.

O gün bir ders daha çıkarttım.Yaşadıklarımdan hiçbir zaman pişman olmamalı ve üzülmemeliydim. İçimden şöyle dedim:İnanamıyorum! Gerçekten ucuz kurtulmuşum.Yaşanan her olayda mutlaka bir hayır vardır.

(Visited 17 times, 1 visits today)